Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“TASVİP ETMEYECEĞİM BİR DURUMDUR“

“TASVİP ETMEYECEĞİM BİR DURUMDUR“
AK Parti Bolu 6. Olağan İl Kongresi'nin iptali sonrası istifa eden Nurettin Doğanay kendisi için sosyal medyada destek kampanyası başlatılması ve istifa süreci sonrasında 3 Ocak Çarşamba günü yapılması planlanan eylem ile ilgili yazılı bir açılamada bulundu.

Doğanay; “Kongrenin iptal edilmesi kararının Liderimizin kararı olduğu ve bunu tartışmanın, aksi yönde eylem ve söylemlerde bulunmanın kesinlikle doğru olmayacağını ifade etmeme rağmen, sosyal medyada başlayan sürecin 3 Ocak Çarşamba günü ilçelerimizden de katılımla bir eyleme dönüşecek olması asla tasvip etmeyeceğim bir durumdur” dedi.

Doğanay, istifası sonrasında kendisine destek verenlere teşekkür ederek; “Sevgili Bolulular; Kongremizin iptali ve ardından istifamla yaşanan Süreç bugün ne yazık ki farklı ve hiç arzu etmediğim bir yöne doğru gitmektedir. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki: istifam sonrası gerek evime ziyarete gelen, gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse de telefonla arayarak yanımda olan herkese şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

“BOLU HALKINA ŞÜKRANLARIMI SUNARIM”

Sosyal medya üzerinden "#BoluNurettinBaskanıİstiyor" etiketiyle destek kampanyası başlatan ve yüzlerce paylaşım yapan AK Partililer 3 Ocak Çarşamba günü eylem yapmaya hazırlanıyor. Doğanay, iyi niyetle yapılacak bu eylemin iptal edilmesini belirterek; “ 15 Temmuz gecesi baba nereye diyerek önümü kesen kızımdan bile çok sevdiğim davamda, İl Başkanlığından istifa edişim sonrası sosyal medyada başlatılan destek kampanyaları yine art niyetli insanlarca çarptırılmaya başlandığını üzülerek izliyorum. Allah şahit ki ben bu süreç te ne yapabiliriz, nasıl tepki gösteririz diyen herkese; kongrenin iptal edilmesi kararının liderimizin kararı olduğu ve bunu tartışmanın, aksi yönde eylem ve söylemlerde bulunmanın kesinlikle doğru olmayacağını ifade etmeme rağmen, sosyal medyada başlayan sürecin 3 Ocak Çarşamba günü ilçelerimizden de katılımla bir eyleme dönüşecek olması asla tasvip etmeyeceğim bir durumdur. Bu tamamen Partimize zarar verirken, benim 2,5 yıllık il Başkanlığım süresince büyük uğraşlarla tesis ettiğim birliğimize de zarar verir. Kongremizin iptal kararı liderimiz tarafından alınmıştır. İstifa etmek ise tamamen benim şahsi kararımdır. Şahsi tercihim olan il Başkanlığından istifamı sevenlerimin anlayışla karşılamalarını istiyorum. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de sokağa ilk inen Bolu Teşkilatı mensupları ve Bolu Halkından isteğim; iyi niyetle yapılacağına hiçbir şüphem olmayan Çarşamba günkü eylemi iptal etmeleri ve de katılmamalıdır. Bir kere daha bana bugüne kadar verdikleri destek için başta dava arkadaşlarım olmak üzere tüm Bolu halkına şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: