Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Gölcü ihalesi iptal mi ediliyor? (Bolu)

Gölcü ihalesi iptal mi ediliyor? (Bolu)
Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta çıkılan Gölcük ihalesi Belediye Encümen’in de yapılacak görüşmeler sonrası sonuçlandırılacak. Bolu Belediyesi’nden sızan bilgilere göre ihalenin iptal edileceği gelen bilgiler arasında. Belediye Encümen’inde Ak Parti’den 3 meclis üyesi ve 3 daire müdürü yer alıyor.

Gölcük Milli Parkı’nda 49 yıllığına Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kiracısı olarak bulunan Bolu Belediyesi, kalan 22 yıllık süresini özel bir işletmeye devretmek için ihaleye çıkmıştı. 31 Aralık 2040 tarihine kadar Gölcük Dağ Köşkü, 25 adet bungalov ile Gölcük Göl Gazinosunun yapılacağı Gölcük ihalesine 12 firma katılmış, ihalede en yüksek teklifi 116 bin TL ile Kurtuluş Tokcan vermişti.

KARARI BELEDİYE ENCÜMENİ VERECEK

Kamuoyunda tepkiyle karşılanan Gölcük İhalesi’nde son kararı Bolu Belediye Encümen’i verecek. Cuma(bu gün) günü saat 14.00’de yapılması planlanan toplantının en önemli gündem maddesi Gölcük İhalesi olacak. Bolu Belediye Encümen’in de Ak Parti’den 3 meclis üyesi ile 3 daire müdürü yer alıyor. Belediyeden sızan bilgilere ihalenin iptal edileceği tahmin ediliyor.