Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BOLU BASINI HER ZAMAN TEMİZ KALACAK”

“BOLU BASINI HER ZAMAN TEMİZ KALACAK”
Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Velioğlu, bazı iş adamlarını tehdit ettiği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilen televizyon sahibi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bolu basınının her zaman temiz kalacağını söyleyen Velioğlu, “Yaşanan olayın bir türlü çıkartılamayan yeni basın kanunun neticesinde aramıza sızan, basın meslek ve ilkelerinden uzak zihniyetlerin ferdi bir olayı olduğunu hatırlatır, yaşanan iğrenç olayı şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Velioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Geçtiğimiz günlerde Bolu’da yayın yapan Abant TV’nin sahibi Mehmet Altun’un bir işadamını “Seni FETÖ’cü yaparım” tehdidinde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanmasının ardından Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak bu açıklamayı yapma gereği hissedilmiştir.

1 ay önce işadamlarını ve esnafları tehdit ederek para almaya çalışan bir gazetecinin olduğu yönünde yönetim kurulumuza bazı ihbarlar gelmişti. Bu ihbarlar çerçevesinde açıklama yapılacaktı ancak evine ekmeğini tertemiz şekilde getiren diğer arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmak istemedik.

Bolu basını bütün birimleriyle her zaman devletin kurumlarının yanında ve hiçbir tehdide eğilmeden her zaman dik durmuştur. Aramıza son yıllarda belirli nedenlerle giren bazı kişiler basın meslek ilkelerini hiçe sayarak mesleğimizi kirletme çabasına girdiklerini üzülerek izledik. Maalesef televizyon, gazete veya internet sitesi açmanın çok kolay olduğu ülkemizde aramıza sızan ve niyetleri apaçık belli olan bu kişilerin temizlenmesi için her daim devletimizin yanında olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Abant TV’nin sahibi Mehmet Altun’un bir işadamını tehdit ederek para istemesi ve seri numarası alınmış paraları alırken polis ekipleri tarafından gözaltına alınmasını utançla izledik. Yaşanan olayın bir türlü çıkartılamayan yeni basın kanunun neticesinde aramıza sızan, basın meslek ve ilkelerinden uzak zihniyetlerin ferdi bir olayı olduğunu hatırlatır, yaşanan iğrenç olayı şiddetle kınıyoruz. Başsavcılığımıza ve emniyet mensuplarımıza operasyonda gösterdikleri hassasiyet için şükranlarımızı sunarız. Bolu basını her zaman temiz kalacaktır, çabamız bunun içindir.”

Etiketler: