Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BİR VATAN BİR KAHRAMAN”

“BİR VATAN BİR KAHRAMAN”
Kıbrıs Gazisi Bolulu Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner’in Kıbrıs Askeri Harekatına ilişkin anılarını ve deneyimlerini anlattığı “Bir Vatan Bir Kahraman” adlı projenin açılışı Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi’nde yapıldı.


Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Bölümü ile Kıbrıs Gazisi Bolulu Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner arasında “Bir Vatan Bir Kahraman” adlı projenin protokolü imzalandı. İmzanın ardından da projenin açılışı Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Kıbrıs Harekatı sırasında yaşananları aktarmak, Kıbrıs’ın Türkiye için jeopolitik önemini ifade etmek ve Türkiye’nin Kıbrıs’a neden askeri bir harekat yapmak zorunda kaldığı konusunda tarihi bilgiler vermek üzere yürütülmeye başlayan “Bir Vatan Bir Kahraman” adlı projesinde, Kıbrıs Gazisi Bolulu Emekli Piyade Komando Binbaşı Ahmet Şerafettin Yamaner askeri deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

Savaşların topluma verdikleri zararları vurgulayarak Ulu Önder Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” ilkesini öğrencilere benimsemek amacıyla yapılan projede, öğrenciler can kulağıyla Yamaner’in anlatımlarını dinleyerek, sorular sordular.

Projenin bütün liselerde yürütüleceğini söyleyen Ahmet Şerafettin Yamaner “43 sene önce harpten çıktım. Kıbrıs bizim nefes borumuz ve jeopolitik anlamda bizim için çok önemli. Tecrübelerimizi ve birikimlerimizi gençlere aktarıp, vatan millet sevgisini, bilincini onlara aşılamamız lazım" dedi.

Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Şenufuk da “Bir Vatan Bir Kahraman Projesine ev sahipliği yapmak bizi hem duygulandırdı, hem de gururlandırdı” dedi.


Etiketler: