Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

4-6 YAŞ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR

4-6 YAŞ KUR'AN KURSLARI BAŞLIYOR
İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, ilimizde okul öncesi çocuklarına yönelik Kur'an-ı Kerim Kursları ve Değerler Eğitimi Programı başlayacağını duyurdu.

Haber: Servet Gökçek

il müftülüğüne ait mevcut 14 sınıfa, tadilat ve tamirat çalışmaları yaparak 7 sınıf ilave ettiklerini  belirten İl Müftüsü Demirtaş, 21 sınıf kapasitesine ulaştıklarını duyurdu. 11 mekanda 21 sınıfta sabahçı-öğlenci uygulaması ile 42 sınıfa ders açabileceklerini de söyledi.

VELİLERİN TALEPLERİ ÇERÇEVESİNDE MİLLİ EĞİTİME AİT OKULLARDA DA DEĞERLER EĞİTİMİ PROGRAMI UYGULANACAK

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol çerçevesinde velilerin talepleri çerçevesinde eğitim gördükleri okullarda Değerler Eğitimi Programları uygulanacak olup, 48-72 ay aralığında olan okul öncesi çocuklar katılabilecek.

Programlarda çocuklara Değerler Eğitimi bağlamında Dualar, Dil Gelişimi, Resim, Müzik, Motor Gelişimi, Öz Bakım, Sosyalleşme, Oyun ve Etkinlikler, Drama, Hikaye Saati ve daha fazlası uygulamalarla ruh ve beden sağlığının pozitif gelişimine katkı sunulacak.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

4-6 yaş Kur’an kurslarına kayıtlar başladı. Çocuklarını Kur'an Kurslarına göndermek isteyen anne babalar için başvurular, cami, kurs veya il/ilçe müftülüklerinde 18 Eylül’e kadar yapılabilecek.

Bu kapsamda, 4-6 yaş grubundaki öğrencilerin velileri, en yakın Kur'an kursuna bizzat giderek başvurabilecekler.

Etiketler: bolu haberler