Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU YAŞANDI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU YAŞANDI
İstiklal Savaşının en önemli muharebelerinden olan ve aziz milletin Türk Silahlı Kuvvetleri ile bütünleşerek bağımsızlığı uğruna elde ettiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’incı yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da düzenlenen törenle kutlandı.


Haber: Aslı Akış

Kutlama törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan,  siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 Anıt Park’taki tören Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının Atatürk Anıt’a çelenklerini bırakması ile başladı. Ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

VALİLİK MAKAMINDA TEBRİKLER KABUL EDİLDİ

Anıt Park'ta düzenlenen törenin ardından valilik makamında Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından tebrikler kabul edildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı valilik makamında tebriklerin kabulünün ardından Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

 

ASKERLERE SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNULDU

Kutlamaların 2’inci adresi Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen tören, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın halkın, öğrencilerin ve askerleri birliklerin bayramını kutlaması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Öğretmen Oğuzhan Özdemir tarafından okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajından sonra, Garnizon Komutanlığı adına Yüzbaşı Başol Erol’un günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmanın ardından, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibi tarafından halk oyunların oynandı ve Bolu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Muhammed Sadık Aslan “Bu Vatan Kimin?” adlı şiirini okudu.

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin Ege Yöresine ait zeybek oyunları ile devam eden törende Bolu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden Songül Aydın “30 Ağustos” şiirini okudu.

Kıbrıs Barış Harekatı ve PKK terör örgütüne karşı sınır ötesi operasyonlardaki başarıları nedeniyle 'Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası' ile ödüllendirilen 2'nci Komando Tugay Komutanlığı bünyesindeki komandolar geçiş yaptı. Geçit töreninde en çok alkışı Bolu 2'nci Komando Tugayı aldı. Komandolar, kentin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesi üzerinden marşlarla yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında askerlerin söylediği marşlar caddeyi inletti. Bir çok vatandaş evlerinin ve dükkanlarının camına çıkarak askerlerin geçişini izledi.

Törenin sonunda Bolu Valisi Ahmet Ümit ve diğer protokol üyeleri töreni düzenleyen öğretmen ve öğrencileri kutladı, onlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafının çekilmesi ile tören programı sona erdi.

RESEPSİYON DÜZENLENDİ

Düzenlenen törenin ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde Şehit yakınlarına, Gazilere ve diğer davetlilere resepsiyon verildi. Öte yandan Bolu Valisi Ahmet Ümit, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Sabri Saldıroğlu ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve beraberindekiler bütün masaları gezerek davetlilerle yakından ilgilendi.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Bolu Valisi Ahmet Ümit, günün anlam ve önemine değindi. 30 Ağustos Zafer Bayramlarını kutlamaları resepsiyon sona erdi.