Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!”

“3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN!”
3 Mayıs 1944’de Hüseyin Nihal Atsız’ın Ankara’ya gelmesiyle başlayan olaylar nedeniyle her yıl 3 Mayıs’ta Ülkü Ocak’ları tarafından kutlanan Milliyetçiler Günü’nü, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem bir mesaj yayımlayarak kutladı.

Haber: Ali Çağrı Demirtaş

Ülkü Ocak’ları İl Başkanı Cihan Özkalem, 1944’de başlayan 3 Mayıs olayları nedeniyle Hüseyin Nihal Atsız’ı ve Alparslan Türkeş’i andı.

DEVLETİMİZİ KURAN YÜKSEK FİKRİN VE BAĞLANIŞIN ADIDIR”

Türk milliyetçilerinin özelliklerinden bahsden Cihan Özkalem, Türk milliyetçiliğinin devleti kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adı olduğunu ifade etti. Özkalem, “Türk milliyetçileri, yaşadıkları her devirde, bulundukları her zeminde, baskıya, zulme ve haksızlığa boyun eğmemişler, yozlaşma ve yabancılaşmaya teslim olmamışlardır. Bu açıdan her türlü saygı ve takdire müstahak olduklarını mücadele disiplinleriyle, ahlaki tutarlıklarıyla, istikrarlı ve iddialı hayatlarıyla da göstermişlerdir. Biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır” ifadelerini kullandı.

“TÜRK MİLLİYETÇİSİNİ YOLUNDAN ÇEVİREMEMİŞTİR”

3 Mayıs 1944’ de başlayan olaylara değinen Özkalem, olayların Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın haklı ve masum olduğu bir konu nedeniyle yargılanmak amacıyla Ankara’ya gelmesiyle başladığını belirterek, “Türk milliyetçileri dağılmanın ve parçalanmanın karşısındaki emniyet, gerilemenin ve küçülmenin önündeki bariyer olarak hep bir adım önde olmuş, hep bir umut adası olarak var olagelmiştir. 3 Mayıs 1944 olaylarıyla birlikte fitili ateşlenen gelişmelerin seyrine bakıldığında bu hakikatler berrak şekilde fark edilebilecektir. Hürmetle andığımız Merhum Hüseyin Nihal Atsız Bey’in haklı ve masum olduğu bir konuyla ilgili yargılanması amacıyla Ankara’ya gelişi 3 Mayıs olaylarını başlatmış ve yaşananlar milliyetçilik tarihinin dönüm noktalarından birisi olmuştur. Türk milliyetçileri tek parti döneminin tahammülsüz ve dayatmacı yöntemlerine karşı sivil ve demokratik tepkilerini göstermişler, inançları uğruna her bedeli ödemeye hazır olduklarını ispatlamışlardır. İşkenceler fayda etmemiş, tehditler sonuç vermemiş, cezaevi şantajı hiçbir Türk milliyetçisini yolundan çevirememiştir. Bugünkü zaman diliminde 3 Mayıs şuuruna, 3 Mayıs heyecanına her zamankinden daha da fazla ihtiyacımız olduğu açıktır. Ancak bu sayede milletten gücünü alan demokratik itirazlar toplu bir şekilde belirsizliklerin ve bilinmezliklerin duvarını yıkacak, önümüze gerilen perdeyi yırtıp atacaktır” şeklinde konuştu.

“CENAB-I ALLAH’TAN HEPSİNE RAHMET DİLİYORUM”

1944 yılında mücadele eden ve aralarından ayrılan Hüseyin Nihal Atsıza ile Alparslan Türkeş’e Allah’tan rahmet diledi. Cihan Özkalem, “Bu düşüncelerle, Merhum Hüseyin Nihal Atsız Bey ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş başta olmak üzere, 3 Mayıs 1944’ün aramızdan ayrılan tüm kahramanlarını minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan hepsine rahmet diliyorum” dedi.
Etiketler: bolu haberler