Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

200 POLİSİN KATILIMIYLA “ASAYİŞ, GÜVEN VE HUZUR” UYGULAMASI YAPILIYOR

200 POLİSİN KATILIMIYLA “ASAYİŞ, GÜVEN VE HUZUR” UYGULAMASI YAPILIYOR
Bolu'da, kamu düzeninin ve genel asayişin sağlanması amacıyla 200 polisin katılımıyla “Asayiş, Güven ve Huzur” adı altında çeşitli uygulama ve denetimler gerçekleştiriliyor.


Haber: Aslı Akış

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eşzamanlı başlatılan “Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması” kapsamında Bolu'da da Asayiş, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Trafik Şube müdürlüklerinin katılımıyla denetimler başlatıldı.

Kentin giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları oluşturan ekipler, sürücüler ile araçlarda bulunan vatandaşların kimliklerini kontrol ediyor.

Ekipler, şüpheli görülen araçlarda ise detaylı aramalar yapıyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de kentte bulunan park ve bahçeler ile suçluların bulunma ihtimali olan metruk binaları kontrol ediyor.

Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması aracıyla vatandaşların yoğu olduğu bölgelerde asayiş, terör ve narkotik olaylarda aranan şüphelilerin yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen uygulamanın gün içinde devam edeceği öğrenildi.

UYGULAMALAR DEVAM EDECEK

Terör, asayiş ve narkotik olayları başta olmak üzere kamu düzeninin devamının sağlanması, her türlü suç örgütlerinin muhtemel eylemlerinde kullanılan ruhsatsız silah, av tüfeği ve suçta kullanılan her türlü benzeri aletlerin ele geçirilmesi ve suç işlenmesinin engellenmesi, suça karışanların yakalanabilmesi, huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi amacıyla şüpheli şahıs ve araçlara yönelik uygulamalar devam edecek. 
Etiketler: bolu haberler