Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

15. Uluslararası MEB robot yarışmasında Bolulu öğrenciler finale kaldı

15. Uluslararası MEB robot yarışmasında Bolulu öğrenciler finale kaldı
Bu yıl 15.si düzenlenen Uluslararası MEB robot yarışmasında “Mini Sumo, Çizgi İzleyen ve Tozkoparan” kategorisinde katılan Bolu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 270 robot arasında finale kalmayı başardı.

(HABER: ASLI AKIŞ )-Bu yıl 15.si düzenlenen Uluslararası MEB robot yarışmasında “Mini Sumo, Çizgi İzleyen ve Tozkoparan” kategorisinde katılan Bolu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri 270 robot arasında finale kalmayı başardı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Bursa'da düzenlenen 15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasında ödüller sahibini buldu.

81 il ve 18 ülkeden 12 bin 716 katılımcının 4 bin 733 robotla yer aldığı yarışmada öğrenciler, “Endüstriyel Robot Kol”, “Çizgi İzleyen (Temel Seviye)”, “Çizgi İzleyen (İleri Seviye)”, “Hızlı Çizgi İzleyen”, “İnsansız Hava Aracı (Mini Drone)”, “Mini Sumo”, "Tasarla-Çalıştır”, “Yumurta Toplama (Caretta Caretta)”, “Labirent Ustası”, “Tozkoparan Robot (Temel Seviye)", “Serbest Proje", "Temalı", "Su Altı Aracı (ROV)" ve "Otonom Araç” olmak üzere 14 kategoride mücadele etti.

Yarışmaya Bolu Bilim ve Sanat Merkezi 6 takım 12 öğrenci 3 ayrı kategoride katılım sağlayarak başarılar elde etti. 

Etiketler: bolu haberler