Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

112 ÇAĞRI MERKEZİNE PERSONEL ALINACAK

112 ÇAĞRI MERKEZİNE PERSONEL ALINACAK
İçişleri Bakanlığı, 112 Çağrı Merkezi personel alımı yapacağını duyurdu. Türkiye genelinde 9 branşta personel alımı olacak iller arasında Bolu’da yer alıyor.

Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek 112 Çağrı personeli ve personel alımı yapacağını duyuruldu. İçişleri Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek destek personeli, büro personeli, tekniker, mütercim-tercüman, şehir plancısı, mühendis, sosyal çalışmacı, arşiv uzmanı ve Çağrı Merkezi personel alımı yapılacak. Çağrı merkezi Türkiye geneli kamu personel alımı için adayların 2020 yıllarında yapılan KPSS sınavına girmiş olması ve en az 60 puan almış olması gerektiği açıklandı.

İçişleri Bakanlını Süleyman Soylu, ciddi sayıda çağrı merkezine personel İhtiyacı olduğunu açıkladı. Bolu’nun da aralarında bulunduğu şehirlere personel alımı yapılacak.

Bakanlık Personel Alım Başvuru Şartları ise şu şekilde:

Herhangi bir kurum veya kuruluşta sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak alımı yapılacak pozisyonda eğitimi tamamlamış olmak ve belirtilen KPSS puan şartı taşıyor olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan haklarından mahrum bulunmamak görevini yapmasına engel bir durumu bulunmamak herhangi bir sağlık sorunu olmamak.

Etiketler: bolu haberler