Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kadın çiftçimizle buluştuk”

“Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 kadın çiftçimizle buluştuk”
Bolu Tarım İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel 100 kadın çiftçiyle buluşma etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Bolu Valisi Erkan Kılıç ve eşi Ayşe Elif Kılıç, İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Ar, Ziraat Odası Başkanı Selim Özer, S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifi Başkanı Emine Özdoğan ve Gelincik Kooperatifi kadınları, Demirciler Köyü Muhtarı Mehmet Baran ve İl Müdürlüğü personeli katıldı.  

S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifi ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte; İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Orman Meyveleri Organik Tarım Projesi” kapsamında Bolu’da üretilecek organik meyvelerin işlenmesi amacıyla, Kadın Kooperatifine “Sıvı Akışkan Dolum Makinası” teslim töreni ve ardından kadın çiftçiler bilgi yarışması düzenlendi.

Programda konuşan Vali Erkan Kılıç; “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından finanse edilen Sıvı Akışkan Dolum Makinesinin kooperatifimizin üretimine önemli bir ivme kazandıracağını ifade etti.

Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya AR ise organik tarımın önemine vurgu yaparak, “Organik tarımın yaygınlaştırılması projesi kapsamında S.S Demirciler Köyü Gelincik Kadın Kooperatifinin elde ettiği organik ürünlerinin pazarlanması çalışmalarına destek olmak maksadıyla, yaptığımız sıvı akışkan dolum makinesi tesliminden mutluluk duyduğunu, ayrıca organik tarımın yaygınlaştırılması projesi kapsamasında 2024 yılı hedefimizin; ilimizin organik tarım üretim kapasitesinin 3 katına çıkartılması olacak” dedi.

Programda konuşmaların ardından kadın çiftçiler yarışırken, yarışma sonunda dereceye giren kadın çiftçilere plaketlerini Vali Kılıç’ın eşi Elif Kılıç, İl Müdürü ve Ziraat Odası başkanı tarafından takdim edildi.