Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YILIN İLK MECLİSİ GERGİNLİKLE BİTTİ

YILIN İLK MECLİSİ GERGİNLİKLE BİTTİ
Bolu Belediyesi Meclisi Ocak Ayı 1’nci oturumunda, dilek temenniler bölümünde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından Meclisten çıkarıldı.

Haber: Oğuzhan Eke

Yeni yılın ilk Belediye Meclis toplantısı olaylı bitti. Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Uğur Akbay, dilek temenniler bölümünde söz alarak, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Düzce ziyaretinde ve meclis oturumunda kullandığı sözlere tepki gösterdi. Akbay, “Sayın Başkan, konuşmamın arasında notlar da aldım, öncelikle şuradan başlayayım. Bugün Düzce’de yaptığınız açıklamada kullandığınız kelime ve az önce yaptığınız hareketten dolayı size şahsınızda ‘gerizekalı’ demek isterdim ama hakaret içerebilir diye zekâ yoksunuz…” şeklinde konuştu.

Akbay’ın konuşması, Belediye Başkanı Özcan’ın, “Ne demek bu ya, tebiyesizlik yapma ya… Terbiyesizlik yapma ne demek gerizekalı? Uğur Bey hemen kürsüyü terk etmeni, toplantıyı terk etmeni talep ediyorum” çıkışıyla kesildi. Başkan Özcan daha sonrasında görevlilere Akbay’ın meclisten çıkarılması talimatını verdi.

Koltuğuna giderek eşyalarını toplayan Akbay, zabıta eşliğinde salondan ayrıldı. Akbay, Başkan Özcan’ın, “Zamcıklar” ve “Ampul kafalılar” sözlerine tepki gösterdiğini işaret etti. Özcan ise bu sözleri telaffuz etmediğini söyledi.

Etiketler: bolu haberler