Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN 2 BİN KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

BAŞKAN ÖZCAN 2 BİN KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesaplarından kendisine hakaret ve küfür ettikleri iddiasıyla 2 bin kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Özcan “Küfre varan, şerefe namusa dokunan hakaretlerle ilgili dava açmasını istedim” dedi.

Tanju Özcan'ın, geçici sığınmacılara yönelik söylemleri ve genel siyaset ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımlarına destek ve tepkiler geldi. Tepki gösteren kişilerden bazıları, hakaret ve küfür etti. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın avukatı da hakaret içerikli paylaşımların tespiti için çalışma başlattı.

Yapılan araştırmada 2 bin sosyal medya kullanıcısı tarafından Tanju Özcan'a hakaret edildiği tespit edildi. Özcan, 2 bin kişi hakkında kendisine hakaret ve küfür ettiği gerekçesiyle, avukatı aracılığıyla savcılığa başvurdu.

“NAMUSA DOKUNAN HAKARETLERLE İLGİLİ DAVA AÇMASINI İSTEDİM”

Konuyla ilgili avukatına talimat verdiğini dile getiren Başkan Özcan; “Küfre varan, şerefe namusa dokunan hakaretlerle ilgili dava açmasını istedim. Eleştirilere falan değil. O kadar çok eleştiri alıyoruz ki, onlara dava açmadım. Üstelik bunlar troller. Rize'den çıkıyor, Balıkesir’den çıkıyor. Bolu'da yaşayanlar da değil. Binde biri Bolu'dan çıkıyor. Yaklaşık 2 bin kadar kişi tespit edilmiş avukatın verdiği bilgiye göre tam sayısını bilmiyorum” ifadelerine yer verdi.

Avukatının kendisine verdiği bilgiye göre yaklaşık 2 bin kişinin tespit edildiği aktaran Özcan, “Beni bu yüzden arayanlar oluyor. 'Davanızdan vazgeçer misiniz?' diye” ifadelerini kullandı.

Etiketler: bolu haberler