Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KARDA VE SOĞUK HAVALARDA SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMAYIN!

KARDA VE SOĞUK HAVALARDA SOKAK HAYVANLARINI DA UNUTMAYIN!
Bolu Hayvanları Koruma Derneği (BOLHAYKO) soğuk kış günlerinde sokakta kalan hayvanlar için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek vatandaşlardan duyarlı olunmasını istedi.

Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabiliyor. Onları bu havalardan koruyabilmek için yapabileceklerimiz var.

Bolu Hayvanları Koruma Derneği Yağmurlu havalarda sokakta kalan hayvanlar için çözüm önerileri sunarak; “Soğukların kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde apartman ve garaj kapılarımızı açarak minik bir kutu ya da yuva ile sokak hayvanlarını korumaya alalım. Bilinenin aksine sokak hayvanları da üşüyor. Geçmiş yıllarda kazan dairelerine ya da odunluklara sığınan sokak hayvanları doğal gaza geçişten sonra soğuklarda sığınacak yer bulamamaya başladı. Ve ne yazık ki pek çok kedi ve yavru köpek soğuklarda donarak ölmektedir.

“BU DÜNYA CAN DOSTLARIMIZLA GÜZEL VE ANLAMLI”

Tarihimizde de hayvana çok önem ve değer veren atalarımız gibi, inancımızın “yaratılanı severim yaratandan ötürü” merhameti ile sokakta ki minik canlarımıza bu soğuklarda yardımcı olalım. Apartmanlarımızın ve garajlarımızın kapısını minik dostlarımız için aralık bırakmak onları hayatta tutmak demektir. Ve bu dünya can dostlarımızla güzel ve anlamlı…

Haydi Bolu, ülkemizin hemen hemen pek çok ilinde, ilçesinde, kasabasında apartman ve garaj kapıları açılıyor. Apartman ya da garajlarımıza koyacağımız küçük bir kutu ya da yuva ile onların minik patilerini ısıtabiliriz.

Haydi Bolu, hep birlikte minik dostlarımızı koruyalım soğuktan ayazdan…”ifadelerin yer verdi. 
Etiketler: bolu haberler