Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

648 EKİP VE 2560 PERSONEL İLE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

648 EKİP VE 2560 PERSONEL İLE DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde koronavirüsle mücadelede “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de Bolu Valisi Ahmet Ümit öncülüğünde ve katılımlarıyla 648 ekip ve 2560 personel ile denetimler yapıldı.


İlimiz genelinde salgınla mücadelede alınan tedbirleri yerinde incelemek üzere katıldığı denetimlerde Bolu Valisi Ahmet Ümit, akaryakıt istasyonu, pazar yeri ve PTT caddesi üzerinde faaliyet gösteren market, lokanta vb iş yerlerini ziyaret etti.

 “VİRÜS ÜLKEMİZİ TERK EDİNCEYE KADAR KURALLARA TAM OLARAK UYMALIYIZ”

Denetlemelerde vatandaşlarımız ile esnafımıza birinci ve ikinci derece yakınlarının dışında kimseyle temas kurmamalarını söyleyen Vali Ümit, “Koronavirüs son zamanlarda en çok ev ziyaretlerinden bulaşıyor. Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda salgının yayılımının önüne geçebilmek için ev ziyaretleri yapmayalım. Bir süre sevgilerimizi, saygılarımızı telefonla paylaşalım. Birinci ve ikinci derece yakınlarımız dışında kimseyle temas kurmayalım. Nikâh törenlerini mümkün olduğunca az sayıda katılımla yapalım. İl dışından gelen misafirlerle ve il dışına çıktığınızda karşılaştığınız insanlarla hiçbir şekilde temasta bulunmayalım. Hem kendimiz hem de karşımızdaki insanların sağlığı için mesire yerlerine girişlerde, şehirlerarası ve şehir içi toplu ulaşım başta olmak üzere hemen hemen hayatın her alanında kullanılmaya başlanılan HES kodunu mutlaka alalım. Her zaman, her yerde ve her şartta olduğu gibi maskeye, mesafeye ve temizlik kurallarına uygun hareket edelim. Aşı bulununcaya ve devletimiz tarafından virüs ilimizi, ülkemizi terk etti denilinceye kadar kurallara tam olarak uymalıyız” şeklinde konuştu.

“TEMİZLİK KANUNLARIN GEREĞİDİR”

Koronavirüsten korunmak için sık sık ellerin temizlenmesinin önemine değinen Vali Ümit, “Temizlik Allah’ın emri, Peygamberimizin sünneti ve kanunun da gereğidir. Özellikle Pazar yerlerinde ve market gibi işletmelerde çalışan kişiler el temizliğine, mesafeye dikkat etsinler. Virüsten korunmak için sık sık ellerini yıkasınlar, en az %70-80 alkol oranı olan kolonya veya dezenfektan kullansınlar. Ürünlere müşterilerin temas etmesine izin vermesinler. Çalışanlar mümkün olduğunca tek kullanımlık eldiven kullanarak ürünleri müşterilerine versinler. Çünkü insan hastalık belirtisi göstermeden de bu virüsün taşıyıcısı olabiliyor. Onun için müşteriler, çalışanlar ve herkes mesafe, temizlik kurallarına önemle riayet etmeliler” dedi.

“VİRÜSE FIRSAT VERMEYELİM”

Esnaf ve vatandaşlardan gördükleri tüm aksaklıkları 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak bildirmelerini isteyen Vali Ümit, “Virüse fırsat vermeyelim. Pazar yerinde, iş yerinde, sokakta, toplu taşımada, otogarda kısacası hayatın olduğu her alanda gördüğünüz tüm aksaklıları 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak bildirin. Çünkü bu bir insanlık ve vicdan görevidir” dedi. 

Sayın Valimiz Ahmet Ümit’in koronavirüs tedbirleri denetimlerinde İl Emniyet Müdür Vekili Mustafa Güntekin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Ticaret İl Müdürü Ersin Terzi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Haluk Kaya, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Hasan Taş ve denetim ekipleri hazır bulundu.

 

Etiketler: bolu haberler