Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU TSO COVID-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ ALDI

BOLU TSO COVID-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ ALDI
Bolu TSO, Covid-19 ile mücadele sürecinde Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Covid-19'un bulaş ve yayılmasını engelleyecek tedbirleri hayata geçiren kuruluşlara verilen Covid-19 Güvenli Hizmet belgesini aldı. Odamız, özel sektör kuruluşları dışında bu belgeyi İlimizde alan ilk kurum oldu.

Bolu TSO Başkanı Türker Ateş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Covid-19 salgınından hem üyeleri, hem ziyaretçileri, hem de çalışanları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için TSO hizmet binasında birçok tedbir hayata geçirdiklerini belirtti.

“ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK EN ÖNCELİKLİ KONU”

Başkan Ateş, Bolu Tso olarak Kovid-19 salgını dolayısıyla kurum içerisinde her türlü tedbiri aldıklarını dile getirerek; “İçinden geçtiğimiz Covid-19 pandemisinde üyelerimizin, ziyaretçilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak bizim için en öncelikli konulardan birisidir. Bu nedenle, kuruluşumuzu salgının bulaş ve yayılmasından koruma açısından gerekli düzenlemeleri sırayla hayata geçirdik. Kullanımdaki bütün alanlar günlük olarak hazırlanan plan doğrultusunda temizlenerek ve cihazlarla dezenfekte ediliyor. Bina girişinden itibaren maske kullanımı, ateş ölçümü gibi tedbirlerin yanı sıra tüm fiziki alanlar sosyal mesafe ve hijyen kurallarına göre düzenlendi. Tüm noktalara maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında gerekli bilgilendirme görselleri yerleştirildi. Acil durum eylem planları oluşturuldu” şeklinde konuştu.

“HES KODU UYGULAMASINA GEÇTİK”

21.09.2020 tarihi itibariyle de Odaya girişlerde HES kodu sorgulama uygulamasına geçtiklerini de ifade eden Ateş; “HES kodu henüz bulunmayan üye ve ziyaretçilerimize de kodlarını alma konusunda danışma noktasında yardımcı oluyoruz. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Covid-19 ile mücadelede tedbirleri en etkin biçimde hayata geçiren ve uygulayan kuruluşlar arasında yerini almıştır. Özel sektör firmaları dışında, İlimizde kurumlar nezdinde de TSE Covid-19 güvenli hizmet belgesini alan ilk kuruluştur. Süreçte emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi, TSE Bolu İl Temsilcisi A. Mithat Yılmaz tarafından Genel Sekreter İsmail Gören’e takdim edildi.

 

Etiketler: bolu haberler