Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU VALİLİĞİ AÇIKLADI! OTO PAZARLARI YENİDEN AÇILIYOR

BOLU VALİLİĞİ AÇIKLADI! OTO PAZARLARI YENİDEN AÇILIYOR
Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla, faaliyetleri durdurulan oto pazarlarının korona virüs önlemleri şartıyla yeniden faaliyete başlayabileceği duyuruldu.

Haber: Aslı Akış

Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında Bolu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Abant Toplantı Salonunda toplandı. Toplantıda korona virüs önlemlerine ilişkin konular ele alındı. Toplantıda alınan karara göre, faaliyetleri geçici olarak durdurulan oto pazarlarının korona virüs (Kovid-19) önlemleri alınması şartıyla yeniden faaliyete başlayabileceği belirtildi.  Öte yandan belirtilen kurallara uymayanlara ise idari para cezası kesileceği açıklandı.

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada; “Sağlık bakanlığı tarafından oto pazarlarında alınması gereken önlemlere dair rehber hazırlanarak Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yayınlandı. Buna göre; rehberde yer alan koşulların sağlanması koşuluyla oto pazarlarının faaliyet gösterebilmelerine, tekrara faaliyete geçen açık oto pazarlarında kurallara riayet edilip edilmediğinin düzenli aralılarla denetlenmesine ve kurallara aykırı hareket eden sorumlular ve müşteriler için gerekli idari/adli işlemlerin yapılmasına;

Yukarıda belirtilen tedbirlere ilişkin uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayan şahıslara, iş yerlerine, tüzel kişilere ve işverenlere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin gerekli adli işlemlerin başlatılması için Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına, adli ve idari iş ve işlemlerin kolluk kuvvetleri marifetiyle yerine getirilebilmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.