Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAKAN KOCA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI AÇIKLADI

BAKAN KOCA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI AÇIKLADI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın LGS ve YKS’nin olduğu günlerde sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Liselere Geçiş Sistemi sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı olan günlerde sokağa çıkma yasağı olacağını açıkladı.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) günü,  saat 09.00 ile 15.00 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde vatandaşların sokağa çıkmaları kısıtlanacak. YKS için ise 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran 2020 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla;  cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında istisnalar hariç olmak üzere 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Bakan Koca açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“LGS ve YKS GÜNLERİNDE sağlanması gereken şartlar konusunda Bilim Kurulumuz tavsiye kararı aldı. Sınava gidiş ve dönüş saatlerinde dışarıda yoğunluk olmaması, GÜNÜN GENÇLERE AYRILMASI için Sn. Cumhurbaşkanımız sınırlı bir sokağa çıkma yasağı yönünde talimat verdiler” dedi.