Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

GÖLKÖY'DE ÇALIŞMALAR BU AY BAŞLIYOR

GÖLKÖY'DE ÇALIŞMALAR BU AY BAŞLIYOR
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in geçtiğimiz yıl açıkladığı Gölköy projesi bu ay içinde yapılmaya başlıyor. Gölköy, yolundan çevre düzenlemesine kadar ailelerin huzurlu bir şekilde vakit geçirebilecekleri bir mesire yeri haline gelecek.

Boluların yakın olması sebebiyle piknik için ilk tercihlerinden biri olan Gölköy çok yakında yeni görnümüne kavuşacak. Gölköy'de çalışmalar DSİ tarafından yapılacak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in bizzat yaptığı çalışmalar neticesinde geçen yıl Gölköy'de yapılacak çalışmalarla ilgili bir plan hazırlanmıştı.

BELLİ BİR SAATTEN SONRA GİRİŞ YASAKLANACAK

Bakan Yardımcısı Metin çalışmalara bu ay içinde başlayacaklarını müjdeleyerek, "Buradaki güvenliğin sağlanması için, çöp konusu için güvenlik görevlisi alacağız. Bir kere burası aile ortamı olacak. Küçük bir Gölcük olacak. Kullanım olarak değil de görüntü olarak değişiklik yapacağız.  Akşam belli saatten sonra girişini yasaklayacağız" dedi.

İÇME SUYU HAVZASI KORUNACAK

Gölköy alanını koruyacaklarının altını çizen Fatih Metin, "AK Parti olarak Bolu’muza hizmetler vermeye devam edeceğiz. Gölköy bir içme suyu havzası. Bolu’nun çeşmelerinden akan içme suyu bu sudan sağlanıyor. Bu nedenle burasının özellikle korunması gerekiyor. Çevre kirliliğine müsaade etmememiz gerekir. O yüzden Gölköy’ün etrafını koruyucu bir işlem yapacağız. O koruma mesafesini sağladıktan sonra, o koruma alanı dışında da güzel bir peyzajla burada vatandaşımızın istedikleri zaman gelip ailesiyle yararlanacağı, etkinlik yapacağı, dinleneceği bir mekan haline getireceğiz. Dolayısıyla Devket Su işleri (DSİ) olarak bu mekanı imar edeceğiz. İmardan kastım bir yapılaşma değil, güzelleştirme " dedi.