Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU'DA KOVİD-19 TEDBİRLERİNE UYMAYAN 102 KİŞİYE PARA CEZASI

BOLU'DA KOVİD-19 TEDBİRLERİNE UYMAYAN 102 KİŞİYE PARA CEZASI
Bolu Valisi Ahmet Ümit, yeni tip korona virüs salgını ile (Kovid-19) mücadele kapsamında 781 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan Bolu’daki 102 kişiye 46 bin 500 lira idari para cezası verildiğini söyledi.

Haber: Aslı Akış

Vali Ümit, şehitlik ziyareti gerçekleştirdikten sonra gazetecilere kentte uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması hakkında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

“SAĞLIK İÇİN TEDBİRLER ALINDI”

Herkesin sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi adına bazı tedbirler alındığını anlatan Ümit, “Sağlık için alınan tedbirler çerçevesinde maalesef sokaklarımız boş. Cuma günü saat 24.00'ten itibaren başladı sokağa çıkma kısıtlaması. Cumartesi saat 17.00'ye kadar alışverişler yapıldı. Market, manav, kasap ve benzeri yerlerden yürüyüş mesafesi olan noktalardan ihtiyaçlar karşılandı ama dün saat 17.00'den itibaren tamamen kısıtlama uygulamaya konuldu 81 vilayette. Buna yasak değil kısıtlama diyoruz çünkü istisnalar var” ifadelerini kullandı.

“102 VATANDAŞA 46 BİN 500 TL CZA KESİLDİ”

Ümit, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında il genelinde tüm tedbirlerin alındığını vurgulayarak, “Kısıtlama süresinde, hem il merkezimizde hem de ilçelerimiz ve köylerimizde hayatın idamesi için gerekli olan sağlık, güvenlik ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması için her alanda gerekli tedbirler alındı, planlamalar yapıldı ve uygulamaya konuldu. Bu süre içerisinde bu saate kadar 102 vatandaşımıza kuralları ihlal etmeleri sebebiyle idari müeyyide uygulandı. Yani ceza yazıldı. 102 vatandaşımıza 46 bin 500 lira ceza yazılmış vaziyette” şeklinde konuştu.

Sağlık için alınan tedbirlere uyulması gerektiğinin altını çizen Ümit, kentin pandemiyle mücadele noktasında çok iyi durumda bulunduğunu ama riskin devam ettiğini dile getirdi.