Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MİLLETVEKİLİ AYDIN, BAŞKAN ÖZCAN’A ESTİ GÜRLEDİ

MİLLETVEKİLİ AYDIN, BAŞKAN ÖZCAN’A ESTİ GÜRLEDİ
AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediyesinin çalışmaları üzerinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı eleştirdi. Aydın; “Sayın Özcan, Biz hiç muhalefet olmadık siz de hiç iktidarda olmadınız. Muhalefet olmak için önce karşısında duranın hizmet üretmesi, bir şeyler yapması gerekir. Halktan uzak insanların, hiç iktidar vazifesi yapmamış olanların, daha ilk yılda güç zehirlenmesinden korkması da çok doğaldır” dedi.

Haber: Aslı Akış

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ağır bir dille eleştirerek  Bolu Belediyesinde “korku imparatorluğu” kurduğunu söyledi ve belediyenin imkanları ile şov yaptığını ifade etti.

Milletvekili Arzu Aydın, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın açıklamalarına cevap vermek istemediklerinin altını çizerek; “CHP’li Belediye Başkanı Özcan’ın salgın, Ramazan, bayram dinlemeden içi boş açıklamalarına her ne kadar cevap vermek istemediğimizi defaatle ifade etmiş olsak da, milletimizin ona karşı duyduğu pişmanlığından dolayı maalesef birkaç kelam etmemiz hasıl olmuştur” dedi.

“KORKU İMPARATORLUĞU KURDUĞUN BELEDİYE PERSONELİNE YAZIK”

Aydın, başkan Tanju Özcan’ın eleştirdiği ve önceki dönem Bolu Belediyesi hizmetlerinin üzerinde oturduğunu belirterek; “Sayın Özcan, Biz hiç muhalefet olmadık siz de hiç iktidarda olmadınız. Muhalefet olmak için önce karşısında duranın hizmet üretmesi, bir şeyler yapması gerekir. Biz ağır eleştiri yapıyorduk dediğin ve eleştirdiğin tüm hizmetlerin üstünde oturup, onların devamını getirmeye çalışıyorsun ama başaramıyorsun, sustuk izliyoruz, daha ne yapmamızı bekliyorsun? Hadi şemsiyeli sokağı mı eleştirelim diyeceğim ama ilk rüzgârda tarumar olmuş, 100 m asfalt mı dökemedi diyelim, korku imparatorluğu kurduğun Belediye personeline yazık” şeklinde konuştu. 

“KENDİLERİNİ MİLLETTEN SOYUTLAYANLARIN MİLLETİN BU DUYGUSUNU ANLAMALARINA İMKAN YOKTUR”

Kendilerini milletten soyutlayanların dini ve milli bayramların duygusunu anlayamadığına işaret eden Arzu Aydın; “Bu milleti bayramlar üzerinden bile bölmeye çalışan zihniyeti anlamamıza imkân yok. Bu millet “Bu ezanlar ki şehadeti dinin temeli” diyerek İstiklal marşı yazmış, şehitlik mertebesini yüreğine sindirmiş, iman etmiş, yüreğindeki iman gücüyle çığır açıp kapatmış millet! 19 Mayıs da, 23 Nisan da, Kandil de, Ramazan Bayramı da bizim. Kendilerini milletten soyutlayanların milletin bu duygusunu anlamalarına imkan yoktur. Neyse ki bu seneki Korona virüs salgını dini bayramlarda yaptığın tatillerini durdurur herhalde.

“GÜÇ ZEHİRLENMESİNDEN KOKRMASI DOĞALDIR”

Durum böyle olunca halktan uzak insanların, hiç iktidar vazifesi yapmamış olanların, daha ilk yılda güç zehirlenmesinden korkması da çok doğaldır. Korktuğunun başına geldiğini ise kamuoyu açıkça ifade etmektedir” ifadelerini kullandı.

“HARCANAN PARALARIN HESABI SORULACAKTIR”

Milletvekili Arzu aydın açıklamışının sonunda, belediyenin imkanları ile başkan Özcan’ın şov yaptığını ve harcanan paraların hesabının sorulacağını söyledi. Aydın; “Baskı ile sindirme ile Belediye’nin imkanları ile yapılan şovların, harcanan paraların hesabı, elbette sorulacaktır. Muhalefetin ne olduğunu, içinde bulunduğun buhrandan çıktığında ve elinde bir şey kalmadığında zaten anlayacaksın. Malum yaz geldi, artık boş lakırtıları bırakıp iş yapma vakti. Bak biz hep söylüyoruz: “Vakit Bolu Vakti!”