Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

HAKİM VE SAVCILARIN GÖREVDE YÜKSELME KARARLARI

HAKİM VE SAVCILARIN GÖREVDE YÜKSELME KARARLARI
Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Listede Bolu’dan 7 isim yer aldı.

Haber: Aslı Akış

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 30 Nisan 2020 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarından oluşan listelere yer verildi.

Nisan 2020 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmedi.

LİSTEDE İSMİ OLMAYANLAR HSK'YE BAŞVURABİLECEK

Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK'ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK'nin bir başka kararında, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu'nun 21'inci maddesine göre 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Nisan 2020 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı.

Söz konusu kararda da sürelerini doldurdukları halde listede adlarını bulamayanlar, ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK'ye yazılı müracaatta bulunarak durumlarının yeniden incelenmesini talep edebilecek.

İDARİ YARGI

Afiyet Aldemir - Bolu İdare Mahkemesi Üyesi

HAKİM SINIFI

3. DERECEDE TERFİ SÜRESİNİ BİTENLER:

Gül Karademir - Bolu Hakimi

6. DERECEDE TERFİ SÜRESİNİ BİTİRENLER:

Nihat Kaya - Bolu Hakimi

Gülcan Öksüz - Bolu Hakimi

Ali Artunç - Bolu Hakimi

7. DERECEDE TERFİ SÜRESİNİ BİTİRENLER:

Aynur Çelik - Bolu Hakimi

SAVCI SINIFI

6. DERECEDE TERFİ SÜRESİNİ BİTİRENLER:

Ömer Albayrak - Bolu Cumhuriyet Savcısı