Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

VAKALARIN AZ OLDUĞU İLLERDE OKULLAR AÇILIYOR MU?

VAKALARIN AZ OLDUĞU İLLERDE OKULLAR AÇILIYOR MU?
TV programında yaptığı açıklamada, okulların açılış tarihine ilişkin yeni bir bilgi paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı illerde vaka sayısının az olduğunu, söz konusu illerde okulların erken açılabileceğini söyledi.
Canlı yayında koronavirüs salgınındaki süreci değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna ilişkin şu ifadeleri kullandı;

"Bizim bazı illerimiz de hiç vaka yok. Bazı illerimiz de çok vaka var. Hangi illerde durum nedir diye bir çalışmamız var. Taşıyıcılık faktörü üzerinden de bakmak lazım. Eğer illere göre okulların açılımı olursa buna da hazırız.

Dünya genelinde okulların açılış raporlarını takip ediyoruz. Türkiye'nin sağlık açısından verilerin neler gösterdiği bilim kurulunun neler söyleyeceği sadece Türkiye'nin iyileşmesi yetmiyor. Hepsini analiz ediyoruz. Bizim için 1 Haziran hedef. Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim kesinlikle açılamaz derse okulların açılması Eylül'e kalır. Ya da kısmi açılmalar olabilir. Seçeneklere bakıyoruz. 

Listelerimizi oluşturduk. Milli Eğitim Bakanlığı bunu tek başına karar almıyor. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı İçişleri bakanlığı hep beraber karar alıyoruz."