Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN "HATALARIMIZ VAR AMA ASLA KÖTÜ NİYETİMİZ YOK"

BAŞKAN ÖZCAN
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Börekçiler Sokak’ta yapılan güzelleştirme çalışmalarında belediye ekiplerinin yaptığı hataya çok sinirlendiğini belirterek, “Defalarca söylemem rağmen hata yapıldı. Bu olaya çok kızdım ve sorumlular hakkında işlem tahsis etmeyi dahi düşünüyorum” dedi.

Bolu Belediyesi ekipleri tarafından kafelerin yoğun olarak bulunduğu Tabaklar Mahallesi Börekçiler Sokak’ta yapılan yeni düzenlemeyle sokağın orta kısmına asfalt alarak yan tarafları da renkli taşlarla süslendi. Belediye ekipleri tarafından sokağın ortasına atılan asfaltta su birikintilerinin oluşarak gerekli alt yapının yapılmaması Başkan Özcan’ın tepkisine neden oldu. Tüm uyarılarına rağmen ekiplerinin yaptığı hataya çok kızdığının altını çizen Başkan Özcan, “Çok üzülerek söylüyorum, Börekçiler Sokak’ta atılan asfalt ile ilgili maalesef belediye ekiplerimizin bir ihmali söz konusu olmuş. Orada su birikintisine yol açılıyor. Defalarca söylememe rağmen, alt yapısı ile ilgili gerekli tedbirlerin alınmasında hassas davranılması gerektiğini söylememe rağmen, kendim de gidip ‘Aman arkadaşlar hiçbir şeyi eksik bırakmayın’ dememe rağmen orada yanlış bir iş yapılmış. Şimdi onu düzeltmeye çalışıyorlar inşallah düzeltilecek.” diye konuştu.

 

SORUMLULAR HAKKINDA İŞLEM YAPMAYI BİLE DÜŞÜNÜYORUM

 

Börekçiler Sokak’taki düzenleme çalışmalarını yapanlar hakkında işlem dahi yapmayı düşündüğünü dile getiren Başkan Özcan, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Börekçiler Sokak ile ilgili her şeyimiz hazır ama ben göreve geldiğinden bu yana en çok üzen konulardan biri olduğunu söyleyebilirim.  Bu olaya çok kızdım ve sorumlular hakkında işlem tahsis etmeyi dahi düşünüyorum.  Defalarca uyarılmasına rağmen eksikliği gidermeden,  işlem yapmaları ve ikinci bir işlem yapmaya mahal vermeleri meselesi beni çok kızdırdı.”

 

ŞEMSİYELİ SOKAK TÜRKİYE’DE İLK OLACAK

 

Tabaklar Mahallesi Vaysal Sokak üzerinde şemsiyeli sokak olarak bilinen sokak ile ilgili yapılacak çalışmaları da anlatan Başkan Özcan, “Şemsiyeli Sokak üzerindeki uygulama Türkiye'deki ilk uygulama olacak inşallah. Başarılı oluruz yani amacımız o renkleri yere yansıtabilmek ve görsel olarak hem gündüz hem gece güzellik yaratabilmek. Ben de heyecanla onların yapılmasını bekliyorum”

HATALARIMIZ VAR ASLA KÖTÜ NİYETİMİZ YOK

Başkan Tanju Özcan basın açıklamasını “Elbette hatalarımız vara ama asla kötü niyetimiz yok. Yapılan her çalışmada vatandaşlarımız parası kullanılıyor bu yüzden çok hassa davranmaya çalışıyorum. Firmaları, zaman zaman kendim arayıp pazarlık yaptığım bile oluyor. Belediye olarak en iyisini Bolu’ya yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu, yapılan son hata olur.” sözleriyle sonlandırdı.