Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YÜKSEK HIZLI TREN AKŞENER’İN GÜNDEMİNDE

YÜKSEK HIZLI TREN AKŞENER’İN GÜNDEMİNDE
İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş’ın Düzce Üniversitesi Teknoloji Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ı makamında ziyaret ederek yaptıkları görüşmenin ardından kamuoyu gündemine gelen Yüksek Hızlı Tren projesinin hayata geçmesi için İYİ Parti cephesinde çalışmalar ediyor.

İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’la birlikte konuyu parti genel merkezine taşıdı. Örnekbaş Yüksek Hızlı Tren Projesini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teslim etti.

İYİ Parti’nin gündeme getirdiği Yüksek Hızlı Tren projesi ile ilgili görüşmeler devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş Düzce Üniversitesi Teknoloji Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ı makamında ziyaret ederek İstanbul Ankara arasında yapımı planlanan Yüksek Hızlı Tren Projesi ile ilgili TCDD tarafından belirlenmiş olan güzergâh tespitinin yeniden yapılması için çeşitli adımlar atmıştı.

Projenin takipçisi olacaklarını ifade eden Örnekbaş Yüksek Hızlı Tren konusunu genel merkeze taşıdı. İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş Yüksek Hızlı Tren için hazırlanan dosyayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teslim etti.  Sunulan dosyada proje hakkında detaylı bilgiler ve uzman görüşleri yer aldı. Yüksek Hızlı Tren için TCDD tarafından geçmişte yapılan güzergâh tespitinin yeniden yapılması, tren hattının yeni güzergâhının Ankara-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Hendek-Sakarya-İzmit-Gebze-İstanbul hattı üzerinde olması gerektiği vurgulandı. Tokyo-Osaka arasında yapılan Yüksek Hızlı Tren Projesinden modellenerek yapılan ve Düzce Üniversitesi Teknoloji Bölümü Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın yanı sıra Japon bilim adamlarının görüş ve önerilerinin yer aldığı dosyada proje hakkında detay bilgilere yer verildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ülkenin kalkınanına vesile olacak bu önemli projeyi sonuna kadar takip edeceklerini ifade etti.