Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAHÇELİ TALİMAT VERDİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI

BAHÇELİ TALİMAT VERDİ BAŞKAN GÖREVDEN ALINDI
Düzce’nin Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Filenin Sultanları’nın 2020 Tokyo Olimpiyatları’na gidecek olmasına ilişkin yaptığı paylaşımın sonrasında, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, Voleybol Milli Takımı ile ilgili paylaşımda bulunan MHP Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in belediye başkanları listesinden düşürüldüğünü söyledi.

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin, Almanya'yı 3-0 yenerek Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan Türkiye Voleybol Milli Takımı hakkında bir paylaşımda bulundu. Birol Şahin, sosyal medya paylaşımında, "Kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin" ifadelerini kullanması büyük tepkiye neden oldu.

DEVLET BAHÇELİ TALİMAT VERDİ

Konu üzerine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Milletçe haklı gururumuz olan Filenin Sultanları halkında, yapmış olduğu çirkin paylaşımı nedeniyle; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli beyin talimatlarıyla Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, belediye başkanları listemizden düşürülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verdi.

ŞAHİN'İN YAPTIĞI PAYLAŞIM

MHP’li Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları hakkında yaptığı paylaşımda, "Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil" ifadelerini kullanmıştı.