Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“KADIN BAŞKAN YARDIMCISI OLMASINI İSTİYORUM”

“KADIN BAŞKAN YARDIMCISI OLMASINI İSTİYORUM”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesinde bir kadın belediye başkan yardımcısı olmasını istediğini ve bu konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğunu söyledi.

Genç ve dinamik bir kadın belediye başkan yardımcısına görev verilmesini istediğini kaydeden Özcan, “Hem belediye çalışmalarına katkı verecek, hem protokol etkinliklerinde belediyemizi layığı veçhiyle temsil edecek bir hanımefendi olabilirse, hatta bir değil iki tane şu anda boşluk var. İki tane de olabilir.” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  Belediye başkan yardımcıları ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bir kadın başkan yardımcımız olmasını ben çok arzu ediyorum. Ama sadece kadın olsun diye birini başkan yardımcısı yapmanın da çok anlamı olmadığını düşünüyorum. Çünkü kadın yada erkek, belediye başkan yardımcısı dediğin insanın belli meziyetlere sahip olması gerekiyor. Dolayısıyla biz de bu konuda bir değerlendirme süreci içindeyiz. Hem belediye çalışmalarına katkı verecek, hem protokol etkinliklerinde belediyemizi layığı veçhiyle temsil edecek bir hanımefendi olabilirse, hatta bir değil iki tane şu anda boşluk var. İki tane de olabilir, zaman içinde değişen başkan yardımcısı da olabilir. Biz başkan yardımcılarına biz şu kadar erkek, şu kadar kadın olsun diye bakmıyoruz. Yeri gelir tamamı kadın olabilir. Benim dönemimde olur bir başka dönemde olur. Dolayısıyla önce faydalı olması lazım. Kadın olsun diye bir kadını getirip başkan yardımcısı yapmanın bir anlamı yok. Bunla ilgili kafamda bazı değerlendirmeler var. Bu konu gündeme geldiğinde bazı hanımefendiler, aralarında yetenekli nitelikli olanları var ben bu göreve talibim diyorlar. Arıyorlar, ama mevzuat şunu emrediyor, memur olması gerekiyor. Memur emeklisi ama 65 yaşından gençse olabiliyor. Emekli düşünmüyoruz, çok değerli insanlar var ama genç bir arkadaşımız bu görevi üstlensin istiyoruz.”