Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Bolu’da 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere topladıkları gıda ve giysileri Bolu Belediyesi Hayır Çarşısı’na bağışladılar.


Bolu merkeze bağlı 50. Yıl İlkokulu okuyan 2’nci sınıf öğrencileri öğretmenlerinin organizasyonu ve ailelerinin desteği ile çok sayıda muhtelif gıda malzemesi ve giysi toplayarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere Bolu Belediyesi Hayır Çarşısı’na bağışladılar.

Bağışlanan gıdalar ve giysiler okuldan teslim alındı

Anlamlı proje kapsamında öğrenciler tarafından toplanan muhtelif gıda maddeleri ile pantolon, kazak, mont, ayakkabı, bot gibi eşyalar okula gelen belediye ekiplerince teslim alındı. Minik öğrenciler, teneffüs arasında topluca okul bahçesine inerek, bağışta bulundukları gıdaları ve eşyaları görevli ağabeylerine teslim ettiler.

Öğrencilere öncülük eden öğretmenlerden 2/D Sınıf Öğretmeni Emel Çalışkan, yaptığı açıklamada, etkinliği 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu 2’nci sınıf zümresi olarak gerçekleştiklerini söyledi.

“Amacımız öğrencilerimizin ihtiyaç sahiplerinin derdini anlamalarını sağlamak”

Etkinliği yapma amaçları ile ilgili bilgiler veren Çalışkan, “Bu etkinliği yapmakta ki amacımız öğrencilerimizin ihtiyaç sahiplerinin halini derdini bir nebze de olsa anlamalarını sağlamaktı. Çocuklarımız bu etkinliğe evlerindeki kullanmadığı eşyalarının yanı sıra satın aldığı eşyalar ile gıda maddelerini getirerek katkıda bulundular. Ayrıca Hayır Çarşısı’nı da gezdik bugün. Bu sayede çocuklarımız yardımlaşmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu öğrenmiş oldular. Bazıları hayatlarında belki de ilk defa yardımda bulundular. Onun için çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Çok keyifli bir etkinlik oldu. Eminim ki çocuklarımız bundan sonra etraflarında ki ihtiyaç sahiplerine, yardıma muhtaç insanlarımıza daha duyarlı olacaklar ve ellerinden geldiğince kol kanat gereceklerdir.” ifadelerini kullandı.