Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“ULAŞIMLA İLGİLİ SORUNLARIN FARKINDAYIM VE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM”

“ULAŞIMLA İLGİLİ SORUNLARIN FARKINDAYIM VE ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Üniversite öğrencilerinin toplu taşımada indirim yapılması yönünde kendisine atılan mesajlara cevap verdi. Özcan; “Göreve geldiğim günden bu yana ulaşımla ilgili yaşadığınız tüm sorunların farkındayım ve çözmeye çalışıyorum” dedi.

Haber: Aslı Akış

Üniversite öğrencilerinin, diğer kentlerde toplu taşıma araçlarında indirime gidilmesini örnek göstererek kendisine atılan mesajlara sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımla yanıtladı. Başkan Özcan, diğer kentlerde otobüslerin belediyelere ait olduğu vurgusunu yaptı.

“ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUM”      

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuya ilişki yaptığı açıklamada; “Sevgili öğrenci kardeşlerim, bazı belediyelerin yaptığı indirimi göstererek bana attığınız mesajları görüyorum. Ancak şunu bilmenizi istiyorum ki adı geçen belediyelerde otobüsler belediyeye ait, ancak Bolu'da halk otobüslerinin hiçbiri ne yazık ki belediyemize ait değil. Toplu taşıma işini bizden önceki yönetim 10 yıl süreyle üçüncü kişilere ihale yöntemi ile kiralamış ve fiyat artışları söz konusu ihaleye göre belirlenmiştir. Göreve geldiğim günden bu yana ulaşımla ilgili yaşadığınız tüm sorunların farkındayım ve çözmeye çalışıyorum bu bilgiyi kamuoyu ve sizlerin bilgisine sunarım” ifadelerini kullandı.