Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YENİ TEMİZLİK ARAÇLARI TANITILDI

YENİ TEMİZLİK ARAÇLARI TANITILDI
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediyesinin yeni temizlik araçlarının tanıtımını Demokrasi Meydanında gerçekleştirdi. Başkan Özcan; “Bu güne kadar Bolu Belediyesi’nde çöp toplama aracı, yol süpürme aracı, hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu olmak kaydıyla, 14 aracımız mevcuttu. 14 araçlık filoya 10 araç daha kazandırdık. Temizlik hizmeti anlamında % 60 daha fazla büyümüş olduk” dedi.


Haber: Aslı Akış

Araç tanıtımına, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Feridun Yılmaz ve Rasim Özdemir, Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Gülden Özaydın katıldı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın tanıtımı ile Bolu Belediyesi tarafından temizlik hizmetlerine katkı sağlaması amacıyla alımı gerçekleştirilen 10 adet temizlik aracı düzenlenen törenle hizmete girdi.

“BOLU’NUN TEMİZLİĞİ İLE ÖVÜNMEK İSTİYORUZ”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, göreve geldiğinden itibaren yapılan çalışmalar neticesinde, temizlik ve çöp toplama şikayetlerinde ciddi oranda azalma olduğunu söyleyerek, “Başından bu yana söylüyoruz; temizlik bizim çok hassas olduğumuz bir konu. Biz, “Bolu’yu seviyoruz” diyerek yola çıktık. Aynı zamanda Bolu’yu kendi evimiz gibi görüyoruz. İnsanlar nasıl kendi evinin temizliği ile övünürse, biz de Bolu’nun temizliği ile övünmek istediğimizi söylüyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana, Bolu’da temizlik konusunda ciddi adımlar attık. İlk göreve geldiğim zamanlar temizlikle ilgili şikayetler alıyorduk. Şimdi, temizlik ve çöp toplama ile ilgili şikayetlerin ciddi oranda azaldığını memnuniyetle görüyoruz. Bir iddiamız vardı; “Bolu’yu Türkiye’nin en temiz şehri haline getireceğiz” dedik, bu iddiamızın da arkasında duruyoruz” ifadelerini kullandı.

“TEK BİR KALEMDE 7,5 MİLYON TL’LİK TASARRUF YAPTIK”

Başkan Özcan, temizlik araçlarının kiralanması konusunda,  daha önce 12 milyon TL’lik teklif verildiğini, ancak yapılan yeni ihalelerle araçların 4,5 milyon TL’ye kiralandığını altını çizerek; “Bugün, Bolu Belediyemize kiralama yolu ile kazandırdığımız 10 tane aracı tanıtacağız. Bu araçlar, Mart ve Nisan ayında alınan tekliflerde, 3 yıllık kiralama bedeli olarak 12 milyon TL’lik rakamlar gelmişti. Ancak biz, yaptığımız şeffaf ihale ve çalışmalar sonucunda, bu rakamı 3 yıl için 4,5 milyon TL’ye düşürdük. Hani hep tasarruf diyoruz, işte tek bir kalemde 7,5 milyon TL’lik tasarruf yaptık. Bolu halkının parasını ne kadar idareli kullanmaya çalıştığımızı da kamuoyuna göstermiş olduk” şeklinde konuştu.

“10 ARAÇ DAHA KAZANDIRDIK”     

14 olan araç filosuna 10 tane daha eklediklerini ifade eden Başkan Özcan; “Bu güne kadar Bolu Belediyesi’nde çöp toplama aracı, yol süpürme aracı, hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyonu olmak kaydıyla, 14 aracımız mevcuttu. Bunların 1-2 tanesi de sürekli arıza veriyordu. 14 araçlık filoya 10 araç daha kazandırdık. Temizlik hizmeti anlamında % 60 daha fazla büyümüş olduk. Bu araçların 3 tanesi Hidrolik Sıkıştırmalı çöp kamyonu, 2 tanesi “ÇAÇA” dediğimiz çok amaçlı çöp toplama kamyonu, 3 tanesi vakumlu yol süpürme aracı 3 tane de elimizde vardı, 6 tane olmuş oldu. Arazözümüz vardı, bir tane daha Arazöz kiraladık. Özellikle yolların, meydanların, Pazar yerlerinin gerektiğinde tazyikli suyla daha sık yıkanabilmesini sağlamış olacağız. Çöp konteynırlarının belli periyotlarda yıkanması ile ilgili de sıkıntılarımız vardı. Bundan sonra daha sık yıkayacağız ve şehrimizin, o çöp konteynırlarından kaynaklı koku probleminin önemli ölçüde giderildiğini göreceksiniz. Yüksek basınçlı mobil yıkama aracı temin ettik. Bununla da hem temizlikleri hem de duvar yazılarının silinmesi ile ilgili önemli bir araç kazandırmış olduk diye düşünüyorum” dedi.

“TEMİZLİK ARACI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR EKSİK KALMADI”

Başkan Özcan son olarak, temizlik aracı ile ilgili bir sıkıntı kalmadığını belirterek; “Artık bundan sonra Bolu Belediyesi’nde, temizlik aracı ile ilgili herhangi bir eksik kalmadı. Feridun Bey, Temizlik İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcımız. Gülden Hanım, Temizlik İşleri Müdürümüz. Ben üzerime düşen görevi yaptım, “temizlik araçları ile ilgili eksiklerimiz var” diyorlardı. Bundan sonra artık Bolu’nun her daim temiz kalması konusunda Başkan Yardımcımız ve müdürümüz üzerine düşen görevi yapacaklardır” şeklinde konuştu.

“HASSAS VE DETAYLI TEMİZLİK FAALİYETİ ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

Temizlik araçları için düzenlenen programda bir açıklama yapan Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Gülden Özaydın; “İki tanesi Çaça dediğimiz Bolu’da uygulanan yeraltı ve yer üstü konteynerlerini alabilen araç. Bir tanesi yol süpürme aracı, bir tane ararzöz, bir tane mobil yıkama aracı dediğimiz araç olmak üzere toplamda 10 adet. Burada mobil yıkama aracı ile daha etkin daha detaylı bir yıkama yapabileceğiz. Çünkü hem yazıları hem afişleri sökebiliyoruz. Yüksek basınçlı olduğu için yerde oluşan ağır kirleri, çöp suyundan kaynaklı kirleri yok edebiliyoruz. Bu nedenle daha hassas ve detaylı bir temizlik faaliyeti çalışmalarına Bolu’da başlamış bulunuyoruz” diye konuştu.