Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BÜYÜK ÖZLEM

BÜYÜK ÖZLEM
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81’inci yılında tüm yurtta olduğu gibi Bolu’da da saygı, minnet ve rahmetle anılacak. Binlerce kişi Atasına olan içten sevgi ve saygısını gösterecek, saat 09.05’te hayat bir kez daha duracak.

Haber: Aslı Akış

Üstün nitelikleri, fikirleri, cesareti ve öngörüsü ile Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine damgasını vuran bizlere bu vatan kazandıran Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, yurdun ve halkın içinde bulunduğu imkânsızlıklara rağmen, kararlılıkla Türk milletini bağımsız Türkiye hedefi etrafında birleştirerek zafere ulaştırmıştır. Bizlere düşen görev ise onun fikirlerini anlamak ve gelecek nesillere aktarabilmektir.

Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde, Bolu’daki ilk tören Anıtpark’ta gerçekleşecek. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te 2 dakika boyunca sirenler çalacak ve saygı duruşunda bulunulacak. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde tüm kurum ve kuruluşlardaki bayraklar yarıya indirilecek. Anıtpark’taki törenin ardından saat 10.00’da Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda Bolu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı gerçekleştirilecek. 

Bolu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Günün anlam ve önemi belirten konuşmaların ardından 10 Kasım Oratoryosu sahnelenecek.