Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

PROF. DR. MEHMET REHA TOLUN İNME MERKEZİ AÇILDI

PROF. DR. MEHMET REHA TOLUN İNME MERKEZİ AÇILDI
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun İnme Merkezi düzenlenen törenle açıldı.


Düzenlenen açılış törenine Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Nur Öğün, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Emin Demirkol, , Medical Park Florya İnme Merkezi Nöroloji Uzmanları Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun ile Prof. Dr. Yakup Krespi ve davetliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bugün Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yıldönümünü idrak ediyoruz. 96 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde bütün imkânsızlıklara, bütün müstevlilerin saldırılarına rağmen ecdadımızın başlattığı kurtuluş mücadelesini üstün bir başarıyla bitirip, zaferle bitirip arkasından 29 Ekim itibari ile Cumhuriyeti ilan etmek suretiyle kurdukları devleti taçlandırmışlardır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarına ve bu toprakları bize kadar gelmesini sağlayan ve bizden sonra da gelecek nesillerimize ebediyete kadar intikalini sağlayacak olan tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Aynı şekilde kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum. Burada İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemizin içinde bir ünitenin açılışını yapmak için bulunuyoruz. Bir milletin sağlıklı olması onun devletinin güvencesi ve gücüdür. Yani sağlıklı insanların oluşturduğu millet ve sağlıklı bir milletin oluşturduğu devlet elbette ki çok daha önemli, çok daha güzel ve çok daha güçlüdür. Hele ki böyle bir zamanda bu güce her zamankinden daha fazla ihtiyacımız bulunmaktadır. Hastanelerin tanzimi konusunda dünya üzerinde lider bir milletin evlatlarıyız. Aynı zamanda tıbbın gelişimi noktasında da biz dünya üzerinde lider insanlara sahip olan milletlerden birisiyiz. Tıp açısından da son derece zengin bir tarihe sahibiz. Bir taraftan bu güzel eğitimleri verirken bir taraftan da tarihimizi, kültürümüzü ve medeniyetimizi de gelecek nesillerimize anlatmamız gerekiyor. Cumhuriyetimizin 96’ncı yıl dönümünü kutladığımız bu gün de dünya ile yarışan bir sağlık teşkilatımız var. Sağlık Teşkilatımızın kahramanlarını saygıyla selamlıyorum. Sağlık teşkilatı en fedakâr mesleklerden bir tanesidir. Sağlığın korunması ve sürdürülmesi çok önemlidir. Bunun en önemli unsurları Hekimler ve diğer sağlık personelidir. Toplum üzerinde bu kadar önemli emeği ve hakkı olan Hekimlere ve diğer sağlıkçılara karşı maalesef zaman zaman şiddet uygulamaya kalkan vandallar bulunmaktadır. Bu bir hastalıktır, normal bir davranış değildir. Bu zihniyeti kınıyorum. Bunun bir cezası var elbet, ama bu davranışı sergileyenler bizim toplumumuza yakışmıyorlar. Bütün sağlık teşkilatımıza gayretleri için, sabırları için, fedakârlıkları için teşekkür ediyorum. Türkiye genelinde sağlık sektöründe ilimizin de güzel bir yeri var. Böylesine merkezi bir yerde çevresindeki tüm illerden hasta alan bir iliz. Bu bakımdan gurur ve onur duyuyoruz. Bu güzel ambiyansın içinde İnme Merkezinin açılmasıyla da bu zenginliklere bir zenginlik daha katan arkadaşlarımızı kutluyorum. Bütün sağlık teşkilatı çalışanlarımıza başarılar diliyorum. İnme Merkezimiz İlimize ve hastanemize hayırlı olsun, tekrar emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Muhammed Nur Öğün ise yaptığı konuşmasında, “İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi sadece Bolu’nun hastanesi değil aynı zamanda Batı Karadeniz Bölgesine hizmet veren bir hastane. Dolayısıyla hasta sayısı oldukça fazla ve bu anlamda hastanemize birçok yenilikler kazandırmaya çalışıyoruz. Bu yeniliklerden bir tanesi de Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun İnme Merkezidir.  Açılışını yapacağımızı İnme Merkezi’miz hastalarımıza erken dönemde müdahale etmeyi sağlayabilirsek felçli olmaktan kurtarmayı sağlayabilecek bir merkez olacak. Hastanemize bu merkezi kazandırmakta bizlere desteklerini esirgemeyen başta Valimize olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Reha Tolun İnme Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Açılış sonrası İnme Merkezi’ni gezen Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Başhekimi Dr. Muhammed Nur Öğün’den merkez ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı.