Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

RAMAZAN AYININ İLK ANLAMLI İFTARI

RAMAZAN AYININ İLK ANLAMLI İFTARI
Bolu Valisi Ahmet Ümit ve eşi Şengül Ümit, Ramazan Ayı’nın ilk iftarında Şehit Yakınları ve Gaziler ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden hizmet alan vatandaş ve çocuklar ile bir araya geldi.


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Karpalas Hotel tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikte, Bolu Valisi Ahmet Ümit ile eşi Şengül Ümit, Şehit yakınları, Gaziler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı huzurevleri, çocuk evleri,  rehabilitasyon merkezlerinde kalan yaşlılar, çocuk ve engelliler, yine müdürlükçe yürütülen okul destek projesinden yararlanan çocuklar ve aileleri, müdürlüğe bağlı olan yurtlardan 18 yaşını tamamlayarak ayrılan çocuklar ve ilimizde ikamet eden sosyal ve ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızla bir araya geldiler.

Düzenlenen iftar programı Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yaparak katılımcılara seslenen Bolu Valisi Ahmet Ümit, mübarek Ramazan Ayı’nın ilk gününde iftar sevincini kendileri ile paylaşan katılımcılara teşekkür etti.

Ramazan Ayı’nın inanç dünyamızda ve kültürümüzde çok önemli ve ayrıcalıklı bir yeri olduğunu dile getiren Bolu Valisi Ahmet Ümit, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan Ayı, aziz milletimizin özünde var olan, onun gönül zenginliğini yansıtan; hoşgörü, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi bireysel ve toplumsal hayatımızı daha da anlamlandıran, güzel hasletlerimizi ön plana çıkarmaktadır. Ramazan Ayı bu yönüyle kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi bakımından bizlere çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Şu anda bizleri burada bir araya getiren de bu duygu ve düşüncelerdir. Hatta daha da önemlisi milyonlarca insan şu saat itibariyle (önce ve sonra) bir ses beklemektedirler. Akşam ezanının okunmasını bekliyorlar. İşte bizi ve bizim gönül coğrafyamızı diğer milletlerden ayıran en önemli özellik bizim birleştirici unsurlarımız arasında yer alan milli, manevi ve dini değerlerimizdir.

Ramazanın bereketiyle, iftarın heyecanıyla, 82 milyon insanımız ve gönül coğrafyamız aynı heyecanı taşımakta, izzet ve ikram için yarışmakta, 11 ay boyunca pörsüyen manevi köprüleri yeniden kurmaya çalışmaktadır. Bu anlamlı saatlerde bayrak inmesin, ezan dinmesin, mabedimize namahrem eli değmesin diye devletimizi milletimizi korumaya çalışan güvenlik kuvvetlerimiz, yine kamuda veya özel sektörde işinin başında insanlarımıza hizmet etmek için gayret eden kardeşlerimizde görevlerini sürdürmektedirler. Bizlerde gönül birliği içinde insanımıza en güzel şekilde hizmet ulaştırmanın gayret ve çabası içerisindeyiz.

Rabbim Ramazan Ayı hürmetine kendi rızası için milletimize hizmet edenlere muvaffakiyetler nasip eylesin. Cennet vatanımız için hayatlarını feda eden Şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin. Gazilerimize sağlık ve afiyetler versin. Nice Ramazanlarda, nice iftarlarda huzur içerisinde iftarlar yapmayı Allah hepimize nasip eylesin. Bu vesileyle bu güzel programı organize eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çalışanlarına, katılımlarınız dolayısıyla sizlere ve özellikle bu güzel sofrayı bizlere donatan Karpalas Otelin çok değerli yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyor, Ramazan Ayı’nın devletimizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızın hayırlarına vesile olmasını temenni ediyorum”

Düzenlenen iftar programında akşam ezanının okunmasının ardından hep birlikte iftar açıldı.

Düzenlenen iftar programında ayrıca Bolu Valisi Ahmet Ümit ve eşi Şengül Ümit, programa katılan davetliler ile yakından ilgilendiler.