Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“TÜRKİYE'NİN HER ALANDA MİLLİYETÇİLİĞE VE MİLLİ YÖNELİŞE İHTİYACI VARDIR”

“TÜRKİYE'NİN HER ALANDA MİLLİYETÇİLİĞE VE MİLLİ YÖNELİŞE İHTİYACI VARDIR”
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, 3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türk Milliyetçiliği birleştiricidir, toplumu bütün olarak kucaklar, din, dil, ırk, mezhep, ayrımı yapmadan herkesi bir çatı altında toplar” dedi.

3 Mayıs Türkçülük günü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bolu İl Başkanı Cihan Başaran bir mesaj yayımladı. MHP İl Başkanı Başaran mesajında, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun temel yapı taşı olan, Milliyetçilik ruhunun ilk günkü haliyle, bu gün de yaşamaya devam ettiğini belirterek, “Bir asrı aşan Türk Milliyetçiliği fikir hareketinde, önemli bir yeri bulunan 3 Mayıs 1944 ruhunun yıl dönümünü heyecanla anıyoruz. Yakın Tarihimizi bilmek, geleceğimize güvenle bakmak için önemli bir bilgi kaynağıdır. 3 Mayıs 1944 Türk milletinin maddi ve manevi varlığına kast edenlere karşı anlamlı duruşun başlangıcıdır. Türkiye’mize ve Türk Milletinin geleceğine kast edenlerin el birliği yaptığı bir dönemde, onurlu duruşun, imanlı direnişin adıdır 3 Mayıs. Fikirleri milliyetçilik ve sevdaları Türkiye olan, aralarında merhum Başbuğ Alparslan Türkeş beyin de bulunduğu 23 Türk Milleti sevdalısı, yarım metrekarelik tabutluklarda, türlü işkencelere maruz kalmışlar, düşüncelerinden dolayı yargılanmışlar, haksız yere cezalandırılmışlardır. Buna rağmen davalarından dönmemişler, Türk vatanına bağlılıkları ve sevdaları asla azalmamış, aksine kamçılanmış, sağlamlaşmış ve daha da derinleştirmiştir. Bu günde aynı hain zihniyet, toplumu bölmek, kamplara ayırmak için bölücü planlarına devam etmektedir. Tıpkı 1940’lı yıllarda olduğu gibi bu günde de, milliyetçiliğin ırkçılık olduğunu söyleyenler iş başındadır” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER ALANDA MİLLİYETÇİLİĞE VE MİLLİ YÖNELİŞE İHTİYACI VARDIR”

Faşizmle milliyetçiliğin aynı olmadığına dikkat çeken Başaran, Türkçülük Günü mesajında ayrıca şu ifadelere yer verdi: “Faşizmle milliyetçilik aynı değildir. Irkla millet birbirinden farklı kavramlardır. Bu kavramları bir tutmak ve aynı görmek, cahilliktir, akıl tutulmasıdır. Türk Milletini bölmek isteyenlerin ucuz tezgahlarıdır. Türk Milliyetçiliği birleştiricidir, toplumu bütün olarak kucaklar, din, dil, ırk, mezhep, ayrımı yapmadan herkesi bir çatı altında toplar. 3 Mayıs 1944 de bütün çilelere ve işkencelere göğüs gererek haklı bir mücadeleyi başlatan Merhum Alparslan Türkeş, Nihal Atsız ve arkadaşlarını rahmet ile anıyoruz, ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Bu gün de Türk Milletini 3 Mayıs 1944 de hazırlanan tuzaklara çekmek isteyecek planlar yapılmakta, toplum gruplara bölünmeye çalışılmaktadır. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasını engellemek isteyen güçler iş başındadır. Gelişmiş ve kalkınma hamlesi yapan bir ülke olabilmek için, Türkiye’nin her alanda Milliyetçiliğe ve Milli yönelişe ihtiyacı vardır. Bu amacın gerçekleştirilmesi için Cumhur İttifakı büyük bir güç, kararlı bir birlikteliktir. Cumhur İttifakının hedefi 2023 Lider Ülke Türkiye’dir.”