Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN TANJU ÖZCAN MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINDA

BAŞKAN TANJU ÖZCAN MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINDA
Marmara Belediyeler Birliği 2019 Yerel Seçimler sonrasında 1. Olağan Meclis Toplantısını düzenledi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da katıldığı meclis toplantısında Marmara Belediyeler Birliği Başkanlık görevine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Meclis Toplantısı’na, meclis üyeleri arasından yaşça en büyük olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner başkanlık etti. Toplantıda, Birlik Başkanı, 1'inci ve 2'nci başkan vekilleri ile Birlik Encümen Üyeleri, Divan Kâtip Üyeleri, Denetim Komisyonu ve İhtisas Komisyonları seçimi yapıldı.

MBB’nin, belediye çalışanlarının niteliğinin artırılması amacıyla kurduğu Yerel Yönetim Akademisi’nde verilen derslerin, belediyelerin en önemli kaynağı olan insana yatırım noktasında büyük önem arz ettiğini ve Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerinin ve yerel yöneticilerinin bu akademide verdiği derslerin çok kıymetli olduğunu söyleyen Başkan Büyükakın, “Marmara’nın kıyılarında Türkiye’nin dinamosu, lokomotifi konumundaki şehirler bulunuyor. İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul ve Çanakkale Boğazları hem eşsiz bir değer yaratıyor. Sorumluluğumuz büyük… İnşallah MBB olarak Türkiye’nin önemli bir merkezine hizmet ederken belediyeciliğin ve şehirciliğin örnek modelini hayata geçirmeyi başarırız.”

Konuşmasında Marmara Belediyeler Birliği olarak yeni dönemde de çevre, eğitim ve danışmanlık çalışmalarına büyük önem verileceğinin altını çizen Başkan Büyükakın, “40 yılı aşkın birikim ve tecrübeden alacağımız güçle sürdürülebilir, kapsayıcı bir şehir yönetimi için çalışmaya devam edeceğiz.  Sizlerin de katkısıyla, hep birlikte, eleştirilerin ve örnek çalışmaların yol gösterici mahiyeti doğrultusunda birlikte üretmeye devam edeceğiz. Yeni dönemin hepimize hayırlar getirmesini, Türk belediyecilik sisteminin gelişerek ilerlemesini temenni ediyorum” dedi.

Toplantı ile ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Marmara Belediyeler Birliği Olağan Meclis Toplantısı'na katıldık. MBB'nin 16. Başkanlığına seçilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a başarılar diliyorum.” dedi.