Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“GENEL BAŞKANLARIMIZ DİK DURDU”

“GENEL BAŞKANLARIMIZ DİK DURDU”
Cumhuriyet Halk Partisi, Ankara Çubuk’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak amacıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Bolu’da da yapılan açıklamada İl Başkanı Kazım Karsu, “Böyle günleri çok yaşadım. 70’lerden önce ve sonra da genel başkanlarımıza silahlı eylemler yapıldı. O eylemlere karşı bizim genel başkanlarımız dik durdu” dedi.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı, 81 ilde yapılan ortak açıklama ile kınandı.

Parti binasında yapılan açıklamaya İl Başkanı Kazım Karsu, Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ve partililer katıldı. Açıklamayı Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu yaptı.

Açıklama öncesinde konuşan İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Genel Başkanlarına daha önce yapılan saldırılara değinerek, “Ben, böyle günleri çok yaşadım. 70’lerden önce ve 70’lerden sonra, Genel Başkanımız Bülent Ecevit’e, Genel Başkanımız İsmet İnönü’ye de böyle provokasyonlar yapılmıştı. Kayseri’de, Himmet Dede’de, Gerede’de, İzmir’de. Hatta onlar silahlıydı. O silahlı eylemlere bile bizim genel başkanlarımız dik durdu” ifadelerini kullandı.

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Türkiye’de, 31 Mart’ın getirmiş olduğu bahar havası, maalesef birilerini rahatsız etti. Memlekete bir türlü baharın gelmesini istemeyen güçler, pek çok yerde buna benzer olaylara öncülük yapmış ve teşvik etmişlerdir. 30 Mart akşamı Mengen’de, seçimi kaybedeceklerini net gören AKP ve MHP’liler, eşim ve benim bir akraba ziyaretinde, evin etrafını sararak açıkça taciz ettiler. Hakaret ettiler ama biz deneyim ve tecrübemiz, sağduyumuz ile Mengen’de 31 Mart akşamı çok ciddi bir olayın önüne geçtik” diye konuştu.

Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

“PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM”

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

“SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR”

Bu saldırının azmettiricileri bellidir, adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi'ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in "İki büyük eserimden biri" dediği, Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

“AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI”

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli di! ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz,

“TÜRKİYE'Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞÎ UYANIĞINIZ”

Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. "Gün kızgın demiri soğutma günüyse" herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

“ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve içişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

“MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NIN BAHSETTİĞİ "MESAJ" NEDİR?”

Bu arada Milli Savunma Bakanı'na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, "O evi yakın" diye bağıran hainlere dönüp de "Mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz, Teşekkür ediyorum.”