Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“NİTELİKLİ DOĞUM HİZMETLERİ İLE SAĞLIKLI NESİLLERE” PROJESİ GERÇEKLEŞTİ

“NİTELİKLİ DOĞUM HİZMETLERİ İLE SAĞLIKLI NESİLLERE” PROJESİ GERÇEKLEŞTİ
Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nün Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Teknik Destek Programı kapsamındaki “Nitelikli Doğum Hizmetleri İle Sağlıklı Nesillere’’ Projesi düzenlenen kapanış töreni ile tamamlandı.


Proje kapanış törenine Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol,  Sağlık Başkanları, MARKA yöneticileri,  proje eğitimcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

“FAYDALI BİR PROJE OLDUĞUNA İNANIYORUM”          

Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın, kapanış töreninde yaptığı konuşmada; “Gerek kadınlarımız gerekse ebe sağlık çalışanlarımız için oldukça faydalı bir proje olduğuna inanıyorum. Bizler sağlık alanında halkımıza yönelik, kadınlara yönelik her türlü kolaylaştırıcı uygulamanın her daim destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bugün burada ebe sağlık çalışanlarımız ve değerli hocalarımızla beraber olmaktan bir kadın ve anne olarak çok mutluyum” dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol konuşmasında; “Sağlık tesislerimizde tüm kadınlara daha konforlu doğum yapmaları ve doğal doğuma teşvikin arttırılması ile sağlıklı nesillere sahip olmak için planlanan projemiz 3 gün süren eğitimler ile tamamlandı. Yoğun programına rağmen törenimize katılan Milletvekilimiz Sayın Arzu Aydın’a, eğitim süresince bizlere destek olan MARKA yetkililerine, projede emeği olan ekibime, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Sayın Özgür Emiroğlu’na, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Fatma Deniz Sayıner’e, Zeynep Kamil Kadın Ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Sorumlu Ebesi Ebe Sayın Seda Küçükoğlu’na teşekkür ederiz.” diye konuştu.

“Bolu İlinde sağlık hizmetinden faydalanan kadınlara, gebelere yönelik olarak eğitici eğitimini alan ebelerimiz tarafından gebe sınıflarında eğitimlerin verilmesiyle birlikte; normal doğumun özendirilmesi, sezaryen oranlarının azaltılması, doğum hizmet standartlarının yükseltilmesine yönelik yaptığımız çalışmalar devam edecektir” diyen Demirkol, Anne Dostu Hastane, Altın Bebek Dostu İl ve Bebek Dostu Yeni Doğan Yoğun Bakım olan ilimizin başarılarının devam edeceğini vurguladı.

KATILIMCILARA BELGE VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ve belge töreninin ardından,  Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol ile beraber tüm eğitimci ve katılımcılar ebeler haftası kutlaması için pasta keserek haftayı kutladılar.