Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

VALİLİKTEN “KAÇAK KAZI” AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN “KAÇAK KAZI” AÇIKLAMASI
Bolu Valiliği ilimiz Merkez İlçe Güney Felakettin Köyünde gerçekleştirilen “kaça kazı” ile ilgili açıklama yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Valiliğimizin kontrolünde, İl Jandarma Komutanlığımız tarafından 14.04.2019 günü, ilimiz Merkez İlçe Güney Felakettin Köyünde gerçekleştirilen bir operasyon neticesinde “kaçak kazı” yapan 14 şahıs yakalanarak kazıda kullandıkları malzemelerle birlikte adlî makamlara teslim edilmiştir. Aynı makamlar tarafından gerekli işlem ve tahkikatlar hassas bir şekilde sürdürülmektedir.

Bazı internet sitelerinde, kaçak kazı olayında yakalanan şahıslardan bir tanesinin “Cumhurbaşkanlığı görevlisi, tarihi eser kaçakçılığından gözaltına alındı” ve “……. Saray Müdürü ….. Bolu’da tarihi eser kaçakçılığından yakalandı” şeklinde ASILSIZ HABERLER GEÇTİĞİ görülmüştür. BU HABERLER TAMAMEN GERÇEK DIŞIDIR.

Böyle bir haberin Cumhurbaşkanlığı yüksek makamını yıpratmak amacıyla yapılmış olabileceği değerlendirilerek, iş bu basın açıklamasına zaruret hâsıl olmuştur.

Kaçak kazı olayında yakalanan şahıslardan hiçbirisi Cumhurbaşkanlığı veya ….. Saray ……. çalışanı değildir. Yasal olarak konu adlî makamlara intikal ettiği için daha fazla detaya girilmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”