Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TSO BAŞKANI TÜRKER ATEŞ YENİÇAĞA OSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

TSO BAŞKANI TÜRKER ATEŞ YENİÇAĞA OSB’DE İNCELEMELERDE BULUNDU
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’ın davetiyle ilçede kamulaştırma çalışmaları devam eden 185 bin metrekare büyüklüğündeki Organize Sanayi Bölgesi alanında incelemelerde bulundu.

Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’dan çalışmalarda gelinen nokta hakkında bilgiler alan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ateş, Bolu’nun il olarak gelişebilmesi ve kalkınabilmesi için ilçelere mutlaka yatırım gitmesi gerektiğini belirtti ve İlin ilçeleriyle birlikte topyekün gelişmesine büyük önem verdiklerini ifade etti.

Başkan Ateş, Bolu’da bulunan OSB’lerde parsel tahsisleri tamamlanma aşamasına geldiği için ellerine gelen projeleri de önümüzdeki süreçte artık bu bölgeye yönlendirmeye başlayacaklarını dile getirdi.

Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar ise Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırma çalışmaları tamamlandıktan sonra altyapı çalışmalarına Belediye olarak destek vereceklerini ve sonrasında parsellerin müteşebbislere tahsis edilebilir duruma geleceğini söyleyerek, bu süreçte Ticaret ve Sanayi Odası ile koordineli bir çalışma yürütüp Yeniçağa’da daha fazla iş ve aş sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.