Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“HER SEÇİMDE YAPTIKLARI KLASİK ŞOV! KELİME OYUNLARINA ALDANMAYIN”

“HER SEÇİMDE YAPTIKLARI KLASİK ŞOV! KELİME OYUNLARINA ALDANMAYIN”
Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarıyla buluşmasında CHP’li Özcan’ın belediye çalışanlarına dağıttığı noter onaylı beyannamenin hukuki geçerliliği olmadığını, ayrıca kelime oyunları yaptığını açıkladı. Metin, müdürlük çalışanlarına, Özcan’ın aynı beyannameyi 2015 yılında tabakhane işçilerine de dağıttığını söyleyerek, “Her seçimde yaptıkları klasik şovdur bu. Size o kâğıdı dağıtan CHP’nin adayı, 2015 yılında Gerede’de deri işçilerine de noter onaylı vaatlerde bulundu. Onun belgesi de var. İşçilere ‘Taahhüt ettiklerimizi üç ay içinde yerine getiremezsek milletvekilliğinden istifa edeceğim’ dedi. Etti mi? Hayır!” dedi.
Cumhur İttifakı AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü bir kez daha ziyaret etti. Mesai öncesi müdürlük çalışanlarıyla görüşen Metin, tüm belediye personelleri ile Bolu’ya birlikte hizmet edeceklerini söyledi. Metin ayrıca, CHP'li Özcan’ın belediye çalışanlarına işten çıkartılmayacağına dair dağıttığı beyannamelerin hiçbir hukuki geçerliliği bulunmadığını, ayrıca aldatıcı kelime oyunları olduğunu da anlatarak, tüm belediye personellerinin dağıtılan evraka itibar etmemelerini istedi.

“BOLU’YA BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ”
İşçilere Bolu’nun Türkiye’nin en güzel illerinden biri olduğunu söyleyen Metin, “Bizde bu güzel ili daha da güzelleştirmek için yola çıktık. İnşallah üç dönem boyunca Bolu Belediye Başkanlığı yapan Alaaddin abimizden bu bayrağı teslim aldıktan sonra, daha güzel bir Bolu’yu, daha çehresi değişecek bir Bolu’yu oluşturmaya çalışacağız. Bunun için de bütün birimlerimizde en iyi şekilde, en güzel şekilde çalışacağız, nasip olursa. Bu iş tek başına olmaz. Bu iş, ekip işidir. Gerek kadrolu, gerek sözleşmeli, gerek İŞKUR üzerinden çalışan personellerimizle Bolu’ya hizmet etmeye çalışacağız.” dedi.

“KİŞİNİN SİYASİ TERCİHİNE, KİM OLDUĞUNA, DİLİNE, DİNİNE, IRKINA HİÇ BAKMAYIZ”
Bütün belediye çalışanlarını kardeşi, ablası, abisi ve mesai arkadaşı gibi gördüğünü söyleyen Metin, “Bolu Belediyesi’nde kim hangi statüde çalışırsa çalışsın bizim kardeşimizdir, ablamızdır, abimizdir, mesai arkadaşımızdır. Kim olduğuna, nerden geldiğine, hangi siyasi görüşte olduğuna bakmayız. Tekrar söylüyorum; kişinin hiçbir siyasi tercihine, kim olduğuna, diline, dinine, ırkına hiç bakmayız. Bolu’da yaşayan herkes bizim kardeşimizdir. O nedenle belediye çalışanları da bizim mesai arkadaşlarımızdır.” diye konuştu.

“BİZİM SÖZÜMÜZÜ NOTERE TESCİL ETTİRMEYE İHTİYACIMIZ YOK”
Metin, CHP’li Tanju Özcan’ın belediye çalışanlarına işten çıkarılmayacaklarına dair noter onaylı beyanname dağıttığını anımsatarak, “Siyaset bir rekabettir. Ama yalanda rekabet olmaz. Çünkü bizim yalanla dolanla işimiz olmaz. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ittifakı olan Cumhur İttifakı’nın sözü de özü de birdir. O nedenle, bizim notere gidip, sözümüzü, imzamızla tescil ettirmeye ihtiyacımız yok. Elhamdülillah benim liderim Recep Tayyip Erdoğan, diğer kişinin lideri de Kemal Kılıçdaroğlu. Kimin daha becerikli, kimin daha sözüne güvenilir olup olmadığını sizin vicdanlarınıza bırakıyorum.” ifadesini kullandı.

“CHP YÖNETİMİNDE İŞÇİLER MAAŞLARINI ALABİLİYOR MUYDU?”
2004 yılında Bolu Belediyesi’nin işçi ve memur maaşlarını dahi ödeyemediğini söyleyen Metin, “Biz 15 sene önce CHP’den aldık bu belediyeyi. Şu anda CHP’nin adayı da; size gelip burada şov yapan adayı da o zaman Belediye Meclis Üyesi’ydi. Keşke bir sorsaydınız; ‘Siz döneminizde CHP’de, CHP yönetiminde işçiler maaşlarını alabiliyor muydu?’ diye. Üstelik bugünkü çalışanların yarısı kadar işçi vardı. Ya işçi maaşını alamıyordu. Yarım maaş ödeyebiliyorlardı ancak. On iki tane ikramiye içerideydi biz devraldığımızda. Bütün belediyenin geliri, personel giderine gidiyordu. Yüzde 10’u kalıyordu. Bu kadar koskoca Bolu’ya hizmet etmek için, gelirin yüzde 10’u kalıyordu. Dolayısıyla hizmet de yoktu. Bunlar önüne gelene iş vaadi veriyor. Bunların çünkü iş yapma gibi bir derdi yok. Bunlar küçük olsun, benim olsun mantığında zihniyette kişiler, bu zihniyette partiler. Bunlara geçit vermeyin.” dedi.

“KELİME OYUNLARI YAPILMIŞ, ALDANMAYIN”
CHP’li Özcan’ın dağıttığı belgenin hukuki geçerliliği bulunmadığını ifade eden Metin, “Kendi sözlerine kimsenin güvenmediğini anladıkları için gitmişler notere, hiçbir geçerliliği yok. Onu da söyleyeyim. Bir de kelime oyunu yapmış orada. ‘Keyfi olarak yer değiştirmeyeceğiz’ demişler. Yani, değişecek de keyfi değiştirmeyeceğiz. Her değişiklik bir takdirdir zaten. O nedenle böyle kelime oyunlarına aldanmayın. Zaten sözünü noter onayına bağlatan bir siyasetçiye de güvenilmez. Demek ki senin sözüne kimse güvenmiyor ki, bunu notere bağlamışsın. Bir de bunun hukuki bir geçerliliği yok. Siyaseten de ayıp.” diye konuştu.

“BUGÜN BAŞKA YARIN BAŞKA KONUŞUR BUNLAR”
Metin ayrıca, CHP’li Özcan’ın 2015 genel seçimlerinde Gerede’deki tabakhane işçilerine noter onaylı taahhütname dağıttığından da bahsederek, “Milleti unuttu zannediyor. Her seçimde yaptıkları klasik şovdur bu. Size o kâğıdı dağıtan CHP’nin adayı, 2015 yılında Gerede’de deri işçilerine de noter onaylı vaatlerde bulundu. Onun belgesi de var. İşçilere ‘Taahhüt ettiklerimizi üç ay içinde yerine getiremezsek milletvekilliğinden istifa edeceğim’ dedi. Etti mi? Hayır! Çıktı kendi partisinin kendi toplantısında; ‘Aday olmayacağım.’ dedi. Biz parti içi işlere karışmayız da, adamın sözüyle alakalı söylüyorum. ‘Aday olmayacağım.’ dedi. Ne oldu? İki tane arkadaş çıktı aday olmayacak diye. Sonra pat diye aday oldu.  Netice itibariyle bugün başka yarın başka konuşur bunlar. Biz böyle değiliz. Biz bugün burada ne konuşuyorsak, yarın da söylediğimizi yaparız.” ifadesini kullandı.