Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MUHTARLAR İÇİN SEÇİM TOPLANTISI

MUHTARLAR İÇİN SEÇİM TOPLANTISI
Bolu Valiliği tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda mahalli idareler mahalle muhtarlıkları ve ihtiyar heyetleri seçimi, muhtar ve muhtar adayları için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


Toplantıya, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Nadir Çelik, muhtarlar ve muhtar adayları katıldı.

Toplantıda ilk olarak Güvenlik Şube Müdürü Cenk Akgün sunumunu yaptı. Akgün, seçim takvimi, köy ve mahalle muhtarlıkları için seçilme yeterliliği, ihtiyar heyeti seçilecek üye sayısı, oy pusulalarına ilişkin usul ve esaslar, basın iletişim araçları ve internette propaganda, el ilanı dağıtma, ilan ve reklam yerleri,      30 Mart 2014 seçim sonuçları, oy verme günü dikkat edilecek hususlar ve açıklanan belediye başkan adayları ile ilgili bilgiler verdi.

Akgün’ün sunumunun ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit konuşmasını yaptı. Ümit şunları söyledi; “Bilindiği gibi 31 Mart 2019 günü mahalli idareler seçimi yapılacak. Arkadaşlarımız bu toplantıda, muhtar adaylarımız, il genel meclisi üyesi adaylarımız, belediye başkan adaylarımız, belediye meclis üyesi aday arkadaşlarımız için hazırlanan sunumu arz ettiler. İlimiz genelinde tahmin ediyorum 1500 civarında muhtar adayımız olacaktır. Tüm mahallelerin ve köylerin sayıları genel olarak bu sonucu vermektedir. Emniyet müdürlüğümüz ve jandarma komutanlığımız kendi bölgelerinde tüm muhtar adaylarımıza ulaşmaya çalışıyorlar. Bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecek. İnşallah bütün muhtar adaylarımıza ulaşacağız.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının seçme ve seçilme hakkı tanıyan madde gereğince sizler muhtar adayı oldunuz. Bugün il merkezine bağlı mahallelerimiz ve köylerimizin muhtar adaylarını davet ettik. Malum, adaylık sistemi olmadığı için belki bilmediğimiz adaylarımız da vardır diye basınla da tüm mahalle ve köy muhtar adaylarımızı davet ettik. 1839 yılından itibaren başlayan bir serüvendir muhtarlık. Bu süreç içinde imkanlar bakımından inişli çıkışlı bir periyod izlemiştir. Bugün itibariyle en güzel sürecin geçtiği dönem olduğunu söyleyebiliriz. İşin içinde olan insanlar olarak söylüyoruz.”