Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"BOLU'YA GASTRONOMİ MERKEZİ KURACAĞIZ"

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Aşçıları Diyarı Bolu'ya Gastronomi Merkezi kazandıracaklarını duyurarak, "Yemek laboratuvarı gibi çalışacak bu Gastronomi Merkezi'ne Türkiye'nin her yerinden, özellikle İstanbul'dan ve Ankara'dan insanlar sırf yemek yemek için gelecek" dedi.


Yetiştirdiği aşçılarla Osmanlı'dan günümüzde pek çok önemli mutfakta söz sahibi olan "Aşçılar Diyarı Bolu", hak ettiği noktaya AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ile gelecek.

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, aşçılarıyla ünlü Bolu’yu hak ettiği noktaya taşımak için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Metin, jüri üyesi olarak katıldığı yarışma programıyla büyük bir üne kavuşan Bolulu Master şef Mehmet Yalçınkaya ile pazaryerinde esnaf ziyaretinde bulunarak, esnaf ve vatandaşlardan destek istedi.

"ONLARIN TECRÜBELERİNİ BOLU'YA KATMA DEĞERE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"

Yoğun ilgi gördüğü esnaf ziyaretinde Metin, dede mesleği olduğunu belirttiği aşçılığı Bolu'da hak ettiği noktaya taşıyacaklarını ifade ederek, "Değerli hemşerimiz, Türkiye'nin Master şefi, kıymetli ustam, şefim, Sayın Mehmet Yalçınkaya ile birlikteyiz. Aşçılık benim dede mesleğim. Dolayısıyla aşçılık mesleğine çok uzak değiliz. Hayalimiz olan, Bolu'yu Gastronomi Merkezi yapma noktasında Mehmet abi ile beraber yola çıkacağız inşallah. Kendisi Türkiyemizin yetiştirdiği ender ustalardan, şeflerden bir tanesi. Bolu'da birçok ustamız, şefimiz, Bolu'dan Mengen'den ve diğer ilçelerimizden Türkiye'de ve Dünya'da bizi çok iyi temsil ediyorlar. İnşallah onların bu tecrübelerini Bolu'ya katma değere dönüştürmek istiyoruz." dedi.

"HEDEFİMİZ BOLU’YU GASTRONOMİ MERKEZİ YAPMAK"

Bolu'ya Gastronomi Merkezi kazandıracağını açıklayan Metin, "Bolu'da bir hedefimiz var. O da Bolu'yu Türkiye'nin ve dünyanın Gastronomi Merkezi yapmaktır. Bu düşünceyle yola çıktık. Allah nasip ederse önümüzdeki dönem içerisinde Bolu Merkez'de, özellikle turizm alt yapısını güçlendirdikten sonra, bir Gastronomi Merkezi kuracağız. Yemek laboratuvarı gibi çalışacak bu Gastronomi Merkezi'ne Türkiye'nin her yerinden, özellikle İstanbul'dan ve Ankara'dan insanlar sırf yemek yemek için gelecek. Böyle bir hayalimiz var inşallah." şeklinde konuştu.

"YENİ MASTERŞEFLERİN BOLU'DAN ÇIKMASINI SAĞLAYACAĞIZ"

Metin, gastronomi merkezinde Yalçınkaya gibi önemli isimlerin tecrübelerinden yararlanacaklarını da açıklayarak "Ustamızın, şefimizin tecrübesi bizim için çok önemli. Allah nasip ederse bugün bir takım etkinliklerde bulunacağız. Ardından da halkımızla buluşacağız. İnşallah ileride hayal ettiğimiz, vatandaşımıza duyurduğumuz Gastronomi Merkezimizin temellerini de atmış olacağız. Kendisi aynı zamanda Bolu Aşçılar Derneğimizin Başkanıdır. Önümüzdeki dönemde inşallah Sayın Mehmet Yalçınkaya ile birlikte diğer ustalarımız, şeflerimizi de Bolu'da ağırlayacağız. Onların bugüne kadar Türkiye'de ve Dünya'da edinmiş oldukları tecrübeleri Bolu'ya yansıtacağız inşallah. Yeni master şeflerin Bolu'dan çıkmasını sağlayacağız. " ifadelerini kullandı.

"GASTRONOMİ MERKEZ BOLU'YA GÜÇ KATACAĞINI KATAR"

Bolulu Master şef Mehmet Yalçınkaya da aşçılığın Bolu'nun önemli markalarından bir tanesi olduğunu dile getirerek, "İspanya'da baskluner gibi Bolu'da sizin de projesini yaptığınız bu aşçılık ve Gastronomi Merkezi'nin Bolu'ya güç katacağını düşünüyorum. Ben 150 senelik bir aşçı ailenin çocuğuyum. Dolayısıyla bundan sonraki dönemde de hem aşçılık markası için hem şehrin bir Gastronomi Merkezi olması için elimden geleni yaparım.  Biz gerek Bolu Profesyonel Aşçılar Derneği, gerekse temsil ettiğimiz Gastronomi Kulüpleri olarak Bolu'da bundan sonra sizin de başkanlığınızda daha ileriye gideceğini düşünüyorum. Vereceğiniz desteklerden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum." dedi.