Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“8 BİN AĞACIN EKİM İŞLEMLERİNE BAŞLADIK”

“8 BİN AĞACIN EKİM İŞLEMLERİNE BAŞLADIK”
Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın, 4 milyon 200 bin metrekare alana hitap ederek bu yıl 8 bin ağaç dikimi gerçekleştireceklerini söyledi. Aydın; “%65’i orman ile kaplı olan Bolumuzdaki mevcut ağaçları koruma çalışmaları yapıyoruz. Bunların çoğu kendi yetiştirdiğimiz ağaç türleridir” dedi.


Haber: Aslı Akış

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ağaç dikimi çalışması başlattı. Şehrin görsel zenginliğini arttırmak, kent merkezindeki yeşil alanların korunması ve düzenlenmesi çalışmalarına devam edildiğini kaydeden Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın yeşil alanları çoğaltmak için ağaç dikiminin yapılmaya devam edeceğini belirtti.  Ayrıca kişi başına düşen yeşil alan 25 metrekare olup ekipler tarafından refüjlerde ağaçlandırılıp yeşillendiriliyor.

Aylin Aydın kendi yetiştirdikleri ağaç türlerinin dikimini yaptıklarını belirterek; “Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın; Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak her yıl Kasım ayında başladığımız ağaç dikim işlemlerinde bu yıl yine 8 bin ağaç olarak belirledik ve ekim işlemlerine başladık. Bunların çoğu kendi yetiştirdiğimiz ağaç türleridir. Bolu iklim özelliklerine uygundur. Sıcaklık değişimlerine gerekli mukavemet gösteren ağaçlardır. Yaprak, kök ve dal budamaları yapılarak dikime hazır hale getiriyoruz. Daha sonra dikim işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ağaçlarımız genellikle kaldırım ağaçları olarak tabir ettiğimiz çevresi çok geniş olmayan ağaçlardır. Ayrıca arabalar gelip geçerken dallara zarar vermeyecek şekilde ağaç türlerini tercih ediyoruz” şeklinde konuştu.

“KORUMA ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ”

Mevcut ağaçlara budama, bakım, ilaçlama çalışmalarının kendi kontrollerinde olduğunun altını çizen Aydın; “Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak sadece dikim çalışmaları değil %65’i orman ile kaplı olan Bolumuzdaki mevcut ağaçları koruma çalışmaları da yapıyoruz. Budama, bakım, ilaçlama, gübreleme çalışmaları da bizim kontrolümüz altında yapılmaktadır. Bunun dışında Bebek Meyve Ormanı ve her yıl evlenen çiftimiz için de diktiğimiz ibreli ağaçlarımız bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

“YEŞİL ALANLARIMIZI ÇOĞALTMAK İLE DEVAM EDECEĞİZ”

Kişi başına düşen yeşil alan 25 metrekare diyen Aydın;  “Park ve bahçeler müdürlüğü olarak 4 milyon 200 bin metrekare alana hitap etmekteyiz.  Bu büyük yeşil alanların bakımı, dikim, budama çalışmaları koruma kollama üzerine hep bize ait bulunmaktadır. Bunu da büyük bir ekiple güzel ve doğru bir şekilde yapmaktayız. Kişi başına düşen 25 metrekaredir oldukça büyük ve güzel bir ölçektir. Bunu da yeşil alanlarımızı çoğaltmak ile devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.