Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÖZCAN’DAN BOTANİK PARK VE TEKNOLOJİ MÜZESİ MÜJDESİ

ÖZCAN’DAN BOTANİK PARK VE TEKNOLOJİ MÜZESİ MÜJDESİ
CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, Büyüksu bölgesine botanik park ve Köroğlu heykelinin bulunduğu 90 dönümlük araziye teknoloji müzesi yapacaklarını söyledi.


Seçim çalışmaları kapsamında gezen Tanju Özcan, Dilekevler Sitesinde ikamet eden vatandaşlarla bir araya geldi. Siteye ait sosyal tesisleri hınca hınç dolduran vatandaşlarla selamlaşan Özcan, gerçekleştireceği çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

“Botanik park ve teknoloji müzesi kuracağız”

Büyüksu bölgesine yapacakları proje hakkında bilgiler veren Özcan, “Büyük su yakınına botanik park yapacağız. Emin olun ki, ülkemizdeki bir çok parktan daha çok ilgi görecek.  Mevcut Köroğlu anıtının altındaki 90 dönümlük alana ise uzay ve teknoloji müzesi yapacağız. Ne kadar çok vatandaşımız ve aileleri gelecek göreceksiniz. Farklı projeler yaparak Bolu’yu yaşanabilir bir kent haline getirmek istiyorum” dedi.

“Organik ürün pazarına vatandaşlar akın edecek”

Paşaköy Mahallesinde kuracakları organik pazar ile ilgili olarak açıklamalar yapan Özcan, “Bolu’dan geçen ya da Bolu’ya gelen vatandaşlar organik ürünlerin nerede satıldığını bulamıyor. Bolu Batı gişelerinden çıkan bir vatandaşımız navigasyonu çalıştırsın pazar yerini bulamaz. Çünkü navigasyonlar çalışmıyor. Bu nedenle Paşaköy gişelerinin beş yüz metre yakınına, altı buçuk dönümlük bir alana organik köy ürünleri pazarı yapacağız. Pazara kaç bin kişi geliyor göreceğiz. Seçimden kısa bir süre sonra bu projemizi hayata geçireceğiz” diye konuştu.