Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“HAVADAN DEĞİL, HAYÂ KİRLİLİĞİNDEN NEFES ALAMIYORUZ”

“HAVADAN DEĞİL, HAYÂ KİRLİLİĞİNDEN NEFES ALAMIYORUZ”
AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Dr. Hüseyin Aydın tarafından, CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan’a, açılan dava hakkında değerlendirmede bulundu. Doğanay; “Şu kış mevsiminde hava kirliliğinden değil ama hayâ kirliliğinden nefes alamıyoruz. Halk tarafından seçilen Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanına oy vermiş 26,5 milyon kişi değil Türk Halkı adına çağrıda bulunuyorum, Özür dile Tanju Özcan!” dedi.

CHP Bolu Belediye Başkanı Adayı Tanju Özcan’ın bir mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kullandığı söylemlerinin sosyal medya aracılığıyla ortaya çıkması üzerine

İl Başkanı Nurettin Doğanay tepki gösterdi ve “Tanju Özcan’a bir kere daha sesleniyor ve çağrıda bulunuyorum, Cumhurbaşkanımızdan ve Türk Halkından özür dile” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Avukatı Dr. Hüseyin Aydın, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına, Özcan hakkında kamu görevlisine, görevinden dolayı, hakaret suçlamasıyla, kamu davası açılması için şikâyette bulundu.

“ÖZÜR DİLE TANJU ÖZCAN!”

CHP Bolu Belediye Başkanı Adayı Tanju Özcan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerini kınayan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Özcan’ın AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve de Türk Halkından özür dileyene kadar takipçisi olamaya devam edeceklerini söyledi.

Doğanay; “Bolu isminin Bolu Milletvekili sıfatı taşıyan birisi tarafından böyle bir çirkin olayla ülke gündemine getirmesinden bir siyasetçi olmanın ötesinde bir Bolulu olarak utanç duyuyorum. Çünkü bu konu gerek basında gerekse de sosyal medyada gündeme gelirken Bolu Milletvekilinin yaptığı bir seviyesizlik olarak gündeme gelmektedir. Ama ne yazık ki bu şahıstan ses çıkmamaktadır. Geçtiğimiz günlerde de söylediğim gibi bu artık ahlak ve seviyesizliğin dip noktasıdır. Şu kış mevsiminde hava kirliliğinden değil ama hayâ kirliliğinden nefes alamıyoruz. CHP Adayı; bu ülkenin 26,5 milyon insanının oyunu alarak Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa halkının oylarıyla demokratik yollarla seçilen Cumhurbaşkanına yönelik kullandığı gayri ahlaki, seviyesiz üslubundan dolayı bir kere daha kınıyorum. Buradan Tanju Özcan’a bir kere daha sesleniyor ve çağrıda bulunuyorum, Cumhurbaşkanımızdan ve Türk Halkından özür dile. Sen özür dileyene kadar bu işin peşini de bırakmayacağız. Senden belki de çok şey istiyorum çünkü özür dilemek, erdemdir” şeklinde konuştu.