Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

SPOR ŞENLİĞİ BAŞLADI

SPOR ŞENLİĞİ BAŞLADI
Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi Spor Kulübü çatısı altında 5-15 yaş arası tüm gençlerin katılım sağladığı, spor etkinliği programı başladı.

Spor şenliği; İlçedeki gençleri sporla tanıştırmayı, internet ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı amaçlarken ara karne tatilinde başlayıp yılsonuna kadar devam edecek.

Projeyle çocukların bilimsel olarak sporla tanışmasını sağlamak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak hedefleniyor. Gerede Kapalı Spor salonunda yarıyıl tatilinde hafta içi her gün 11.00-15.00 saatleri arasında, okulların açılmasından sonra da haftanın belirli günlerinde spor etkinlikleri yılsonuna kadar devam ederek çocuklarımıza sosyal faaliyet alanı oluşturacak.

Kursiyerlere sporu daha eğlenceli hale getirilerek, yetenekli çocukların tespit edilip spora devam etmelerini sağlamak ve geleceğin şampiyonlarının çıkarılması bu projenin en büyük amacıdır.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ”Düzenlemiş olduğumuz Spor Etkinliği çalışmalarımız ile ilçemizde yetenekli yavrularımıza daha düzenli ve programlı spor yapma imkânı sunarken, sporu ilçe geneline yayma hedefimizi de hızlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile çocuklarımızı sağlıklı bir yaşam için spor yapmaya ve sağlıklı gelişimine yardımcı olacak spor etkinliğine davet ediyorum” dedi.