Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BOLU’YU ARSENİKLİ SUDAN KURTARDIK”

“BOLU’YU ARSENİKLİ SUDAN KURTARDIK”
AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, içme suyu konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, içme suyu konusu ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Metin, 2004 yılında kadar Bolu halkının arsenikli su içtiğini belirterek, “Bolu’yu arsenikli sudan kurtardık” dedi.  Metin, şehirde kullanılan içme suyunun arıtıldığı tesisle ilgili de “Karşımdaki aday, arıtma tesisi yapılmasın diye dava açmıştı. Bolu halkı bunları bilsin” diye konuştu. Metin ayrıca, ilk işin Karadere İçme Suyu Projesini tamamlamak olduğunu da açıklayarak, “Bu sayede maliyetler düşecek ve su fiyatları ucuzlayacak.” dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında Borazanlar Mahallesi’nde PTT şubesi çalışanlarını ziyaret eden AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, içme suyu konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

PTT çalışanlarının sorusu üzerine Metin, seçilmesi halinde yapacakları ilk işin evlerdeki muslukları doğal kaynak suyu ile buluşturacak olan “Karadere İçme Suyu Projesi”ni tamamlamak olduğunu açıkladı. 

“BOLU 2004 YILINA KADAR ARSENİKLİ SU İÇİYORDU”

Metin, 2004 yılına kadar Bolu halkının arsenikli kuyu suyu içtiğini anlatarak, “Biz gelir gelmez Gölköy Barajı’nı içme suyu olarak devreye soktuk. İçme suyu arıtma tesisi yaptık, o suyu da arıtma tesisine bastık. Bu sayede Bolu’yu arsenikli sudan kurtardık” dedi.

“ARITMA TESİSİ YAPILMASIN DİYE DAVA AÇTI”

Temiz su arıtma tesisinin şehre kazandırılma süreciyle ilgili de CHP adayına yüklenen Metin, “Şuan karşımdaki aday arıtma tesisi yapılmasın diye dava açmıştı. Şimdi millete mavi boncuk dağıtanlar var. Bolu halkı bunları bilsin diye söylüyorum.” diye konuştu.

“SU FİYATLARI NEDEN PAHALI?”

Metin, Gölköy Barajı’ndan alınarak arıtıldıktan sonra içme suyu şebekesine verilen su ile ilgili de “Arzu ettiğimiz kalitede mi? Değil. Bir maliyet oluşturduğu için de faturalara yansıyor.” dedi.

“2019 YILINDA KARADERE SULARI MUSLUKLARDAN AKACAK”

AK Parti belediyeciliğinin Bolu’ya kazandırdığı en önemli projelerden biri olan Karadere İçme Suyu Projesi’nin son durumuyla ilgili bilgi veren Metin, “Son etabı kaldı, onun da maliyeti tam 25 milyon lira. Bir su geliyor ama nasıl geliyor? Çok ciddi bir yatırım. Sağ olsun Tarım ve Orman Bakanımızdan rica ettik, inşallah o ödeneği bize bu yıl tahsis edecek ve 2019 yılında bu yatırımı tamamlayıp Karadere sularını şebekeye vereceğiz. Bu yatırım tamamlandığı zaman su cazibeyle gelecek, bu sayede maliyetler düşecek ve su fiyatları ucuzlayacak.” diye konuştu.

“BİRİLERİ GİBİ EZBERE VAATTE BULUNMAM”

Sırf seçimi kazanmak için ezbere konuşup bol keseden vaatte bulunmadığını anlatan Metin, “Birileri gibi ezbere ‘su ucuzlayacak’ demiyorum. Sırf seçimi kazanmak için boş vaatte bulunmuyorum. Bize inandınız güvendiniz yarın bu verilen vaatler gerçekleşmezse ne olacak? ‘Dün dündür, bugün bugündür!’ diyecek halimiz yok. Mevcut belediyenin bütçesi bu ölçekli yatırımlara gücü yetmez. Onun için Tarım Orman Bakanından destek istedim. Bugün belediyenin bütçesi yaklaşık 350 milyon lira. 25 milyon liradan bahsettim, bu bütçenin neredeyse 10’da biri. İnşallah hükümetimizin desteğiyle bu yatırımı tamamlayarak Bolu halkını ucuz fiyattan doğal kaynak suyuna kavuşturacağız.” dedi.