Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BOLU’YA NASIL HİZMET EDERİM’ ONUN TELAŞINDAYIM”

 “BOLU’YA NASIL HİZMET EDERİM’ ONUN TELAŞINDAYIM”
Kısmet Sitesi sakinleriyle buluşan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, “Cumhurbaşkanımız ‘Bolu Belediye Başkan Adayımız sensin’ dedi ve beni sizlere, Bolu halkına emanet etti” dedi.


Seçim çalışmalarına devam eden AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, dün akşam da Kısmet Sitesi sakinleriyle buluşarak seçilmesi halinde ‘nasıl bir belediye başkanı olacağını’, hedeflerinin neler olduğunu anlattı, hem de yeni döneme ilişkin beklentileri dinledi. Metin ayrıca aday olma süreciyle ilgili de konuştu.

Site sakinlerinin katılım gösterdiği programda ilk olarak özgeçmişinden bahseden Metin, “2007 yılında sizlerin desteğiyle milletvekili oldum. Daha sonra 2011 milletvekilliğim sonra erdi. 6 ay Ankara’da avukatlık yaptım. Daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı oldum ve bu görevimi 2015 yılına kadar sürdürdüm. Daha sonra 2015 yılında Ekonomi Bakan Yardımcısı oldum. 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtik. Hepinizden Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımızı ‘Başkan’ yaptınız. Orada da bana Ticaret Bakan Yardımcılığı görevini verdi Sayın Cumhurbaşkanımız” dedi.

Bolu Belediye Başkan adayı olma süreciyle ilgili de bilgiler veren Metin, Ticaret Bakan Yardımcılığı görevini sürdürürken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini çağırdığını anlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız beni çağırarak ‘Bolu’da Bolu Belediye Başkan Adayımız sensin’ dedi ve beni sizlere emanet etti. 31 Mart’ta bu emaneti birisine vereceksiniz. İnşallah o biz oluruz.” diye konuştu.

“Bolu’ya nasıl hizmet ederim’ onun telaşındayım”

Site sakinlerine aday gösterildikten sonra hızla çalışmalara başladığını anlatan Metin, “1 buçuk aydır karış karış geziyorum Bolu’yu. Herkesle toplanıyorum şu defterim elimde, her gittiğim yerde not alıyorum. Mümkün mertebe yarın belediye başkanlığı emaneti verildiğinde ‘Bolu’ya nasıl hizmet ederim’ onun telaşındayım ben.” dedi.

“Nasıl bir belediyecilik istiyorsunuz, onun için buradayız”

Metin, halkın beklentisinin önemli olduğuna değinerek “Benim için sokağın sesi, halkın talepleri önemli. ‘Nasıl bir belediyecilik istiyorlar?’, ‘Belediyenin hizmetlerinden memnun olmadıkları bir husus var mı?’ bunları öğrenip politikalarımızı ona göre şekillendiriyoruz. Bugün de bu nedenle buradayız.” diye konuştu.

“Amacım herkesin beklentilerine karşılık vermek”

Site sakinlerine bir insanın yaşadığı şehirde, ihtiyacı olan her şeyi belediyenin karşılaması gerektiğini aktaran Metin, “O nedenle de ben toplumun her kesimi ile bir araya geliyorum. İşte her meslek grubuyla bir araya geliyorum. Engellisiyle, kadınıyla, işçisiyle, memuruyla, iş adamıyla herkesle bir araya geliyorum. Amacım da Bolu’da yaşayan herkesin beklentilerine karşılık vermek.” dedi.

“Makam mevki bir kenara”

Metin ayrıca, makam derdinin olmadığını vurgulayarak, “Makam mevki bir kenara… Hayat hikayemi anlatırken bir sürü makam saydım. Benim makam mevki derdim yok. Ben 29 yaşında il başkanı, 34 yaşında milletvekili, 38 yaşında bakan yardımcısı olmuşum. Allah’tan daha ne isteyeyim?” diye konuştu.

Site sakinlerinin taleplerini dinledi

Metin, konuşmasının ardından site sakinlerinin şikâyet ve taleplerini de dinleyerek iletilen konuları ajandasına not aldı.