Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"ALTERNATİF YOLLAR AÇACAĞIZ"

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, Bolu'da ciddi bir otopark ve trafik sorunu olduğunu ifade ederek, " Alternatif yollar ve otoparklar kazandırmayı düşünüyoruz" dedi.


Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ve partililerle birlikte İnşaat Mühendisleri Odası ile Ziraat Mühendisleri Odasını ziyaret etti.

"PROJE İNCELEME EKİBİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ"

Bolu'yu güzelleştirmek ve yaşanabilir bir şehir haline getirmek için bu yola çıktıklarını belirten Özcan, "Proje inceleme süreleri çok uzuyor. Bu teknik personelin sayısal anlamda yetersizliğinden de kaynaklanıyor. Belediye imkanları ölçüsünde bunu güçlendirmeye çalışacağız" dedi.

"ALTERNATİF YOLLAR VE OTOPARKLAR YAPACAĞIZ"

Bolu'da ciddi anlamda bir trafik ve otopark sorunu olduğunu ifade eden Özcan "Alternatif yollar ve otoparklar kazandırmayı düşünüyoruz. Yarım kalan projeleri de tamamlayacağız. Henüz başlamamış olan projelerle ilgili olarak da istişare yoluyla en doğru projeyi oluşturup yapmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

"TARIM ALANLARINI YAPILAŞMAYA AÇMAMAK DÜŞÜNCESİNDEYİZ"

Tarım alanlarının kaybolmaması için yapılaşmaya açmayı düşünmediklerini ifade eden Özcan "Tarım İl Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımız olacak. Meralara çökmeye çalışan bir belediyecilik anlayışı yapmayacağız. Tarımı ovada, turizmi dağda, sanayiyi de planlanmış bölgede yapalım anlayışındayız. Bolu tarımsal anlamda gelişen, turizm şehri olan ve sanayisi gelişmiş bir şehir olsun düşüncesindeyiz. Tarım yapılan alanları mümkün olduğu kadar yapılaşmaya açmamaya gayret göstereceğiz" dedi.