Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"TARIM ALANLARINDA 18.MADDE KULLANILMAYACAK"

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, 18'inci maddenin tarım alanlarında değil, şehrin güzelleştirilmesi ve mülkiyet sorununun çözülmesi için kullanılacağını ifade etti.


Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan, 1. Etap Dağkent TOKİ Sosyal Tesisleri'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Özcan, 18'inci maddenin tarım alanlarında kullanılmayacağını söyledi.

“18.MADDE ŞEHRİ GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN KULLANILACAK"

Bolu'da vatandaşların en büyük sorunlarından birisi olan 18'inci madde konusunda açıklamalarda bulunan Özcan, “18'inci madde tarım alanlarında uygulanmayacak. Uygulandığı noktalarda da maksadına uygun olacak. 18'inci madde dodurga mahallesinde uygulanmalı çünkü mülkiyet sorunu var. 18'icni maddeyi ve kentsel dönüşümü şehri güzelleştirmek ve mülkiyet sorununu çözmek için kullanacağız" dedi.

"ÜÇ NOKTAYA KAVŞAK YAPILACAK"

D-100 üzerinde bulunan ve şehrin önemli geçiş alanları olan üç bölgeye kavşak yapılacağını belirten Özcan, “Üç noktada kavşak yapacağız. Gölyüzü Mahallesi, Sanayi kavşağına ve üçüncü olarak da bu bölgeye yapacağız" şeklinde konuştu.

"ORGANİK PAZAR KURACAĞIZ"

Bolu'nun yöresel ürünlerinin tanıtımı ve satılması için organik pazar kuracaklarını belirten Özcan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Paşaköyde bulunan 6 buçuk dönümlük bir alana büyük bir organik pazar kuracağız. Buraya yapmak istememizin sebebi de hem Tem Otoyolu hem de D-100'e çok yakın bir bölge."